Strona głównaGryAktualnościE3 2019 traci sens? Eletronic Arts rezygnuje ze swojej konferencji

E3 2019 traci sens? Eletronic Arts rezygnuje ze swojej konferencji

Tegoroczne targi E3 mogą być nietypowe. W Los Angeles nie zobaczymy Sony. Poza tym z konferencji prasowej zrezygnowało też Electronic Arts. W zamian mamy dostać streamy na żywo.

E3 to co roku oczekiwanie między kolejnymi konferencjami. Własne wydarzenia planują najwięksi rynku gamingowego – Microsoft, Nintendo, Sony, Electronic Arts, Ubisoft i tak dalej. Wymieniać można naprawdę długo. Ale wygląda na to, że w tym roku coś się zmieniło. Po pierwsze, w Los Angeles w ogóle nie będzie Sony. Japończycy stawiają na własne wydarzenie, na którym prawdopodobnie po raz pierwszy usłyszymy o PlayStation 5. Po drugie, z konferencji na E3 rezygnuje Electronic Arts.

– W tym roku rezygnujemy z konferencji prasowej. Zamiast tego zaoferujemy Wam kilka streamów na żywo, które będą się odbywały w pierwszych 2 dniach wydarzenia. W ten sposób chcemy dostarczy to, czego chcieliście, czyli więcej gameplayów i wglądu w pracę deweloperów – głosi oficjalne stanowisko EA.

Trzeba w tym miejscu jednak zaznaczyć, że formalnie Electronic Arts od kilku lat nie bierze udziału w E3. Firma od zawsze organizowała swoje konferencje przed wydarzeniem odbywającym się w Los Angeles, ale przez wielu była ona uznawana za nieoficjalny start imprezy. E3 2019 rozpocznie się 11 czerwca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię