Strona głównaKonsoleSony już skupia się na PlayStation 5. W produkcji jest już sporo...

Sony już skupia się na PlayStation 5. W produkcji jest już sporo gier

Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutują konsole nowej generacji. Niektórzy mówią o 2019 roku, a inny wskazują na 2020. Pewnego rodzaju podpowiedzią może być to, że Sony już w tym momencie skupia się na PlayStation 5 i o to samo prosi deweloperów.

Zdaniem Daniela Ahmada – analityka rynku – Sony w tym momencie skupia się na konsoli kolejnej generacji i to samo robią studia, które z japońską firmą współpracują. Już teraz trwają pracę nad grami na PlayStation 5 i to nie tylko pod banderą Sony, ale także w Square Enix, Bethesdzie czy też Activision. Zresztą co najmniej 18% twórców gier przyznało, że już pracuje nad tytułami na kolejną generację. Być może, jak przewiduje Ahmad, więcej plotek wycieknie w trakcie GDC 2019 (Game Developer Conference), które odbędzie się w dniach 18-22 marca.

Zobacz: Kupił nowe PlayStation 4 za… 40 zł. Zważył konsolę niczym owoce

Co więcej, najwięksi deweloperzy otrzymali już dev kity PlayStation 5, czyli wczesne wersje urządzenia, które pozwalają im zapoznać się z możliwościami konsoli i zacząć tworzyć na nią gry. Opinie są podobno wśród twórców bardzo pozytywne, co dobrze wróży na przyszłość. Pomimo tego rok 2019 ma być bardzo udany dla PlayStation 4. Wciąż w planach jest kilka jeszcze niezapowiedzianych gier, które mają podkręcić sprzedaż. Jeśli będą to produkcje pokroju God of War lub Spider-Mana, to na pewno najbliższe 12 miesięcy będzie sukcesem.

Jeśli PlayStation 5 rzeczywiście zostanie zapowiedziane w tym roku, to na pewno nie nastąpi to na targach E3 2019. Powód jest prosty – Sony oficjalnie odpuszcza sobie tę imprezę i po raz pierwszy od wielu lat japońska marka nie będzie na niej obecna.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię