Strona głównaKonsoleElder Scrolls VI i Starfield trafią na PS5? Nie ma pewności

Elder Scrolls VI i Starfield trafią na PS5? Nie ma pewności

Szef PlayStation Jim Ryan powiedział, że nie jest pewien czy nadchodzące gry Bethesdy The Elder Scrolls VI oraz Starfield pojawią się na PS5. Ma to związek z przejęciem przez Microsoft macierzystego wydawcy ZeniMax.

W Wywiadzie dla rosyjskiego TASS Ryan powiedział, że wciąż nie jest pewne czy nadchodzące tytuły Bethesdy trafią na PS5, czy oba będą na wyłączność dla Microsoftu.

To decyzja, która, jest poza naszymi rękami. Poczekamy i zobaczymy, co się stanie. Nie mogę się doczekać kiedy się o tym dowiem.

Ryan wyjaśnił również, że Sony ma inne podejście niż Microsoft w kwestii kupowania ekip deweloperskich. W ostatnich latach widzieliśmy jak Microsoft kupował mnóstwo studiów, w tym Ninja Theory, Double Flne i Playground Games. Zakup ZeniMax, firmy macierzystej dla Bethesdy jest prawdopodobnie największym przejęciem w branży gier wideo w ostatnich latach.

Po prostu przyjmujemy inne podejście. Skupiliśmy się na naprawdę stałym, powolnym, ale organicznym wzroście naszych studiów, wybiórczo wspomaganymi przejęciami. Szanujemy kroki podejmowane przez konkurencję, wydają się logiczne i rozsądne. Ale jesteśmy równie szczęśliwi i pewni siebie, mamy lepszą ofertę startową niż kiedykolwiek na naszych premierach konsol.

Nie oznacza to, że Sony nie kupowało innych deweloperów. W 2019 roku firma przejęła Insomniac Games – twórcę Marvel’s Spider-Man. Ponadto krążą plotki, że planuje również zakup BluePint Games, dewelopera stojącego za Demon’s Souls.

Zobacz: League of Legends – patch 10.25 wzmocni słabsze postaci

Tak więc piłka jest po stronie Micrsooftu i od jego decyzji będzie zależało czy gracze PlayStation dostaną w swoje ręce ElderScrolls 6 i Starfield.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię