Strona głównaGryAktualnościEpic Games Store czeka gruntowna zmiana wyglądu

Epic Games Store czeka gruntowna zmiana wyglądu

Nie tylko Steam przechodzi w ostatnim czasie przeobrażenie. Włodarze Epic Games Store postanowili, że nie będą gorsi i też planują mocną przebudowę tego jak wygląda ich sklep.

Od pewnego czasu trwa modernizacja Epic Games Store, w ramach której we wrześniu pojawiło się już sporo nowinek i usprawnień, takich jak widok listy w bibliotece czy licznik czasu spędzonego w grze. Poza tym pojawiło się wsparcie dla bundli, co widać na przykładzie trylogii Batmana, rozdawanej niedawno za darmo. A usprawnienia aktualizacji gier powodują, że tytuły muszą pobierać mniej danych.

Epic Games Store

To dobry początek, ale przed nami jeszcze większe zmiany. Epic ogłosił dzisiaj, że pracuje nad nowym wyglądem sklepu, skupiającym się na starannie wybranych kolekcjach. 

“Będziecie mogli zobaczyć jakie gry są aktualnie najbardziej popularne, filtrować je po gatunku i innych parametrach, by szybciej i łatwiej znajdować ulubione tytuły.”

W przygotowaniu jest także overlay wewnątrz gier, ale w tym momencie mowa bardziej o projekcie, niż zaawansowanych pracach. Jego głównym zadaniem będzie w każdym razie umożliwienie graczom korzystania ze sklepu nawet jeśli są w grze. Mniejsze planowane “ficzery” to między innymi wsparcie dla 3D Secure i tłumaczenie na język tajski.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię