Strona głównaKonsolePlayStation 5 ma być wyposażone w asystenta AI, pomagającego w trudnych momentach?

PlayStation 5 ma być wyposażone w asystenta AI, pomagającego w trudnych momentach?

Wielu graczy, którzy obserwują rozwój branży od kilku lat, twierdzi, że gry dzisiaj stały się dużo prostsze niż były kiedyś. Według najnowszych doniesień Sony również ma iść w stronę ułatwiania graczom życia, a to za sprawą wbudowanego w PS5 asystenta AI.

Informację taką podaje serwis techtastic.nl, który dotarł rzekomo do patentu odnoszącego się do sztucznej inteligencji “PlayStation Assist” dla PS5. Asystent ten ma rzekomo pomagać graczom w problematycznych momentach w grach, takich jak chociażby przejście trudnej zagadki logicznej, czy znalezienie mocno ukrytego przedmiotu.

Zobacz: PlayStation 5 będzie wyposażone w tryb oszczędzania energii

Zasadza działania asystenta ma się opierać o kombinację przycisków na padzie i komendę głosową w momencie, gdy pojawi się problem nie do przejścia. Po chwili asystent pokaże nam na ekranie odpowiedź. AI pracować ma w oparciu o serwery Sony i być dostępne w wersji mobilnej, jako PS App. Pamiętać należy, że informacje te póki co są tylko doniesieniami jednego serwisu, nie potwierdzonymi przez Japończyków.

Zobacz: PlayStation 5 – kolejny deweloper chwali moc nowej konsoli Sony

Waszym zdaniem taka funkcja jest potrzebna i przydatna? Korzystacie z innych ułatwiaczy w grach, takich jak chociażby cofanie czasu w ścigałkach? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. Już dawno gry na konsole były dla glabow, autocelowanie, wciśnij guzik w odpowiednim momencie żeby postać zrobiła unik itd. Na pc zawsze trzeba było wszystko samemu robić, konsole później to zniszczyły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię