Strona głównaGryAktualnościEpic Games Store w końcu z zapisami w chmurze, ale nie dla...

Epic Games Store w końcu z zapisami w chmurze, ale nie dla wszystkich gier

Przeciwnicy Epic Games Store formują wiele zarzutów w kierunku nowej platformy. Nie tylko zarzucają twórcom, że płacą za gry ekskluzywne, ale przede wszystkim mają za złe brak podstawowych funkcji, które są obecne u konkurencji. Jedną z nich właśnie dodano, ale tylko dla niektórych gier.

Nie ma co ukrywać – Epic Games Store brakuje wielu podstawowych funkcji. Jedną z nich jest tak ważna kwestia, jak zapisy gier przechowywane w chmurze. Dzięki temu, nawet po sformatowaniu dysku lub kupieniu nowego komputera, cały czas mamy dostęp do wszystkich postępów w ulubionych produkcjach. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach to absolutna podstawa, ale nie dla Epic Games Store.

Zobacz: Tetris Effect tylko na Epic Store, ale do pełnego działania wymaga Steam

Epic Games Store – zapis w chmurze

Dopiero teraz, po wielu miesiącach od debiutu, nowa platforma wprowadza zapisy gier w chmurze. Rzecz w tym, że nie dla wszystkich gier. Tim Sweeney – szef Epic Games – powiedział, że o taką funkcję wzbogacono kilka najnowszych gier. Pozostałe wymagają ręcznej aktualizacji, więc wprowadzenie zapisów w chmurze dla wszystkich produkcji zajmie im jeszcze trochę czasu. Na szczęście nic nie muszą robić twórcy gier. Cała praca jest po stronie programistów Epic Games Store.

– Zapisy w chmurze zostały włączone dla kilku nowych gier. Mamy jednak sporo pracy przed sobą, zanim wprowadzimy tę funkcję szerzej – powiedział Tim Sweeney.

To dopiero początek zmian planowanych w Epic Games Store. Platforma już kilka miesięcy temu zapowiedziała całą długą listę nowych funkcji i poprawek. Jak widać, wprowadzanie ich zajmuje trochę czasu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię