Strona głównaMobileAktualnościOficjalnie: Apple za miliard dolarów kupuje część biznesu Intela

Oficjalnie: Apple za miliard dolarów kupuje część biznesu Intela

To już oficjalne. Apple zapłaci miliard dolarów za część biznesu Intela. Jednak nie chodzi o departament odpowiedzialny za procesory lub karty graficzne. Apple kupuje dział, który pracował nad modemami mobilnymi 5G.

Jeszcze kilka dni temu było to zaledwie plotka, a teraz to oficjalna informacja. Apple kupuje praktycznie cały oddział Intela, który zajmował się technologiami mobilnymi. Transakcja opiewa na kwotę miliarda dolarów. W jej ramach Apple przejmuje własność intelektualną, wyposażenie, a także 2200 pracowników, którzy teraz przeniosą się do Cupertino.

Zobacz: Asus pokazał ROG Phone 2, czyli potężny smartfon dla graczy

Po co Apple dział zajmujący się modemami mobilnymi? Chociażby po to, aby uniezależnić się od Qualcomma i zyskać przewagę nad rywalami. Problem polega na tym, że firma z nadgryzionym jabłkiem, z powodu podpisanej ugody, musi jeszcze przez 6 lat korzystać z rozwiązań Qualcomma. Poza tym, według testów niezależnych redakcji, Intela do tej pory przegrywał z rozwiązaniami konkurenta. Dlatego Apple będzie musiało mocno popracować nad nowymi układami, aby spełniały oczekiwania użytkowników.

Pomimo zakupu Intel nadal zachowuje prawo do produkcji modemy do komputerów, Internetu Rzeczy, a także autonomicznych samochodów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię