Strona główna Gry Aktualności Jeszcze miesiąc temu to wykluczali, ale kasa zdecydowała. Kolejna gra ekskluzywnie w...

Jeszcze miesiąc temu to wykluczali, ale kasa zdecydowała. Kolejna gra ekskluzywnie w EGS

Jeszcze miesiąc temu Jason Kingsley z Rebellion Developments zapowiadał, że musiałby mieć cholernie dobry powód, aby zdecydować się na ekskluzywność w Epic Games Store. Dzisiaj już wiemy, że najnowsza gra jego studia – Zombie Army 4, będzie dostępna tylko w EGS. O co chodzi? O pieniądze!

Miesiąc – tyle było potrzebne, aby Jason Kingsley zmienił swoją opinię na temat ekskluzywności gier w Epic Games Store. Jeszcze niedawno mówił, że potrzebowałby cholernie dobrego powodu, aby to zrobić. No i tak powód dostał, bo Zombie Army 4 – nowa gra Rebellion Developments – otrzyma czasową ekskluzywność w Epic Games Store. Teraz postanowił się z tego wytłumaczyć i do tłumaczenie jest trochę… dziwne.

– Generalnie wolałbym nie robić gier ekskluzywnych, ale rozumiem podejście Epic i – szczerze mówiąc – płacą oni za to mnóstwo kasy. Brawa dla nich. To fantastyczne, a my weźmiemy trochę tych pieniędzy. Dziękujemy bardzo – powiedział Jason Kingsley.

Zobacz: Epic Games przypadkowo przekazało dane gracza innej osobie

Szef i jeden z założycieli Rebellion Developments przyznał, że walkę między Epic Games Store i Steam można porównać do rywalizacji Microsoftu i Sony na rynku konsol. Jednocześnie dodał, że nie spodziewał się oferty od Epic. Zazwyczaj konkurent Valve sięga po większe produkcje pokroju Metro Exodus, a Zombie Army 4 jest tytułem dużo mniejszym. Pomimo tego, a może właśnie z powodu zapowiedzi z zeszłego miesiąca, gra trafi do EGS.

Zobacz: Epic Games kupuje kolejną firmę. Pomoże rozwinąć launcher?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ta stara prawda nadal obowiązuje. A może dzisiaj jest jeszcze bardziej prawdziwa niż kiedykolwiek?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE