Strona głównaEsportCounter-StrikeEsport oraz pashaBiceps w UWADZE! Tym razem - pozytywnie

Esport oraz pashaBiceps w UWADZE! Tym razem – pozytywnie

Gdy telewizja bierze się za esport i gry, można się spodziewać wszystkiego najgorszego. Czasem trafiają się jednak chlubne wyjątki – jak sobotnia UWAGA!

Mainstreamowe stacje telewizyjne, w tym ich “telewizje śniadaniowe” oraz “programy interwencyjne” przyzwyczaiły nas do pokazywania esportu i gier w nieciekawym świetle. Nawet jeśli zaproszeni goście starają się pokazać inne oblicze tych dziedzin niż utarte stereotypy, prowadzący i inne osoby odpowiedzialne za przygotowanie danego programu i tak wykazują się często, delikatnie mówiąc, sporymi pokładami ignorancji. 

pashaBiceps

Biorąc powyższe pod – nomen omen – uwagę, miłą odmianą jest wyemitowany w sobotę na antenie TVN odcinek UWAGI!, w którym główną rolę odegrał esport i Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski. Tym razem autorzy chcieli pokazać esport z tej pozytywnej strony, biorąc chyba najlepszą możliwą postać rodzimej sceny jako przykład.

Zobacz: ESL Pro Tour – zmiany na 2021. IEM Katowice znowu w kalendarzu

Omówiono nie tylko historię i początki pashy jako profesjonalnego gracza, ale też punkt widzenia jego rodziny. W programie wystąpiły też inne znane osobistości, zainteresowane esportem – Marcin Gortat, profesjonalny koszykarz oraz Wojciech “Łozo” Łozowski – muzyk. Obaj niedawno stali się częścią Polskiej Ligi Esportowej. Pokazano też esport jako dziedzinę taką samą jak sport, która daje uprawiającym ją osobom tyle samo co inne życiowe pasje.

Pełny odcinek dzisiejszej UWAGI! o esporcie możecie zobaczyć tutaj.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię