Strona głównaEsportCounter-StrikeESL Pro Tour - zmiany na 2021. IEM Katowice znowu w kalendarzu

ESL Pro Tour – zmiany na 2021. IEM Katowice znowu w kalendarzu

ESL ogłosiło zmiany w formacie ESL Pro Tour na 2021. Najważniejsza wiadomość to potwierdzenie daty IEM Katowice. Będzie też nowe studio.

ESL i DreamHack ogłosiły jak będzie wyglądał cykl ESL Pro Tour w przyszłym roku. Przedstawiono już z góry kalendarz wszystkich rozgrywek, tak by zawodnicy i organizacje mogli się z nim zapoznać i odpowiednio do niego przygotować. A jest do czego – nowe plany ESL zapowiadają sporą rewolucję.

Sezon 2021 w świecie CS:GO rozpoczniemy od IEM Katowice. Organizatorzy mają nadzieję, że turniej odbędzie się standardowo, na miejscu, ale biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację z koronawirusem, na szczegóły trzeba będzie jeszcze poczekać. Póki co wiadomo, że turniej będzie rozgrywany od 16 do 28 lutego. Oprócz Katowic, w kalendarzu znalazła się także Kolonia, Melbourne i dwa kolejne, nieznane jeszcze miasta. Oprócz tego rozegrane zostaną dwa kolejne sezony ESL Pro League oraz DreamHack Masters.

Na pewno zwróciliście uwagę, że turniej w Katowicach będzie trwał aż dwa weekendy. Tak będzie wyglądał każdy z turniejów w ramach ESL Pro Tour – rywalizacja będzie się toczyła przez dwa kolejne weekendy, a czego część rozgrywek – na przykład fazy grupowe zostaną rozegrane w nowym studiu ESL. Czy jest ono zlokalizowane w Katowicach? Zapytany o to CarmaC był bardzo tajemniczy, ale biorąc pod uwagę informacje ESL z początku roku o dużych inwestycjach poczynionych w Katowicach, można się tego spodziewać.

A nowe studio, oraz cały format rozgrywek prezentują się tak:

Studio zostało zaprojektowane z myślą o wszystkich niezbędnych rygorach bezpieczeństwa, organizatorzy biorą też pod uwagę konieczność rozgrywania turniejów online. Wszystko zależy od sytuacji na świecie.

Zobacz: AGO ROGUE wygrywa EU Masters – esportową Ligę Europy

Skąd te wszystkie zmiany w ESL Pro Tour? Z kilku powodów – by cykl był bardziej przewidywalny dla zawodników, by ograniczyć nieco liczbę turniejów i konieczność podróży zawodników, jednocześnie nie zabierając nic widzom, a także by mieć okazję do stworzenia nowych, ciekawych treści, jak wywiady czy analizy. Jak nowy plan ESL się sprawdzi? Zobaczymy już około połowy lutego przyszłego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceESL
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię