Strona głównaKonsoleŚledztwo w sprawie Xbox Game Pass, PS Plus i Switch Online. Czy...

Śledztwo w sprawie Xbox Game Pass, PS Plus i Switch Online. Czy konsolowi giganci działają legalnie?

Brytyjski rząd wziął pod lupę konsolowe serwisy z grami online. Sklepy Xbox Live, Switch Online oraz PlayStation Network zostaną szczegółowo prześwietlone pod kątem uczciwości zasad oraz legalności gier.

Dochodzenie w sprawie sklepów prowadzone jest przez brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków. Weryfikowane są podwyżki cen, liczba gier w ofercie w ramach miesięcznych subskrypcji takich jak Xbox Game Pass i PS Plus, możliwość anulowania zamówień i dokonania zwrotów, a także automatyczne odnawianie usług.

Zobacz: Prawdopodobna specyfikacja PlayStation 5. Do tego nowy abonament PS Plus Premium?

Rzecznik prasowy Urzędu wydał w tej sprawie oficjalny komunikat:

Urząd ds. Konkurencji i Rynków obawia się, czy niektóre z praktyk biznesowych tych firm są legalne.

Urząd nie potwierdził jeszcze swoich przypuszczeń, ale stwierdził, że Sony, Microsoft oraz Nintendo mogą łamać prawo, a to daje im powód do kontroli.

Jeżeli UKR uważa, że praktyki firm wprowadzają w błąd lub ich warunki są niesprawiedliwe, tak że łamią prawo ochrony konsumentów, może podjąć działania egzekucyjne.

Urząd prosi również o pomoc społeczność graczy. Powyższe dochodzenie w sprawie gier online jest częścią szerszej akcji, która dotyczy również usług mobilnych, łączy szerokopasmowych, oprogramowania antywirusowego, oszczędności, ubezpieczeń i kredytów hipotecznych.

Zobacz: Od teraz w gry ze Steama może grać też na Xbox One

Nie wiadomo, jaki wpływ będzie miała akcja na sytuacje w reszcie krajów Unii europejskiej w przypadku wykrycia nieprawidłowości przez brytyjski urząd. Gdy tylko sprawa się rozwinie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię