Strona głównaEsportCounter-StrikeEsportowe zmagania zagościły w Siemianowicach - podsumowanie turniejów Super Game E-Sport

Esportowe zmagania zagościły w Siemianowicach – podsumowanie turniejów Super Game E-Sport

W miniony weekend blisko 1000 osób odwiedziło Kompleks Sportowy “Michał” w Siemianowicach Śląskich, gdzie po raz kolejny odbywały się turnieje z cyklu SUPER GAME e-sport.

W turnieju LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie najlepsza okazała się drużyna reprezentująca ZSO-T Lubliniec, na drugim uplasowała się reprezentacja ZDZ Wadowice, a na najniższym stopniu podium wylądował zespół z ZSTiO Meritum. Finał pomiędzy ZSTiO a ZDZ Wadowice zakończył się wynikiem 2:0, natomiast w spotkaniu o 3. miejsce Meritum pokonało Olkusz również wynikiem 2:0.

W rozgrywkach HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie klasyfikacja na podium wyglądała następująco:

  1. miejsce: Superius Gaming
  2. miejsce: Furora
  3. miejsce: Ronin Horde

W turnieju FIFA 18 najlepszy okazał się Mateusz Wontroba, drugie miejsce zajął Piotr “Żelazko” Padalski, a trzecie: Kacper “Jawormeister” Jaworski. W rywalizacji na symulatorze Gran Turismo Sport by TAG Heuer najlepszy czas wykręcił Tomasz Osówniak. Oprócz turnieju dla widzów, zorganizowano także rywalizację dla instytucji miejskich. Najlepszym rajdowcem okazał się reprezentant urzędu miasta, Dominik Jakubowski, drugie miejsce zajął Przemysław Fojcik ze straży pożarnej, a trzecie – Paweł Freund z firmy MMJ.

Dodatkowym punktem programu był panel dyskusyjny pt. “Edukacja e-sportowa w szkołach średnich”. Byliście na miejscu? Jakie są Wasze wrażenia z turniejów i panelu?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię