Strona głównaWiadomościW 2019 roku Twitch w końcu pozwoli na multistreaming. Co to znaczy?

W 2019 roku Twitch w końcu pozwoli na multistreaming. Co to znaczy?

Na pewno każdy z Was oglądał kiedyś na Twitchu jakieś duo. Chyba najbardziej znane duety w Polsce to Izak i Leh oraz swego czasu Saju i Easy. Na 2019 rok Twitch przygotowuje dla nich ciekawą funkcję, dzięki której wspólne granie i transmitowanie będzie ciekawsze dla widzów. 

Tą nową funkcją ma być multistreaming. Każdy z twórców będzie mógł zaprosić aż 3 osoby to wspólnego transmitowania gry. W sumie jednocześnie tą samą rozgrywkę będą mogły nadawać 4 osoby. Co to oznacza dla oglądających? W każdej chwili będziemy mogli wybrać streamera, którego perspektywę akurat zamierzamy oglądać. Pozostałych będziemy widzieć w mniejszych oknach poniżej. Możliwe ma być też oglądanie wszystkich jednocześnie, na ekranie podzielonym maksymalnie na 4 części. Jednocześnie otwarty będzie czat tego streamera, którego akurat wybierzemy.

Zobacz także: Fortnite przestał być najpopularniejszą grą na Twitchu

Co ciekawe, nie byłaby to całkowita nowość. Jest kilka usług firm trzecich, które już teraz pozwalają na dzielenie streamów. To między innymi Multitwitch oraz Multistream, ale w ich przypadku to sami użytkownicy wybierają streamerów do wspólnego oglądania. Na Twitchu to nadawcy będą o tym decydować. 

Informacja została potwierdzona przez Twitcha w trakcie konferencji na TwitchCon. Funkcję wkrótce będą mogli przetestować wybrani streamerzy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię