Strona głównaKonsoleNintendo do końca marca musi sprzedać jeszcze 15 milionów konsol

Nintendo do końca marca musi sprzedać jeszcze 15 milionów konsol

Pomimo imponującej sprzedaży konsoli Switch, Nintendo jest jeszcze bardzo daleko do osiągnięcia zakładanego celu, jakim jest 20 milionów sztuk sprzedanych konsol. Do końca roku ma pojawić się jeszcze kilka mocnych tytułów, które powinny pomóc zrealizować cel.

Na realizację celu Nintendo ma czas do końca marca, więc zostało jeszcze pięć miesięcy. W tym czasie, na konsole trafią Smash Bros, Ultimate oraz Pokemon Let’s Go, a już 2 listopada Diablo III. Tytuły te powinny ułatwić sprzedaż konsoli zwłaszcza podczas sprzedaży bundlowej jak w przypadku Diablo III. W poprzednim kwartale Nintendo sprzedało 3,19 miliona konsol, co stanowi wzrost w porównaniu z poprzednim okresem.

Zobacz także: Specjalna wersja konsoli Nintendo Switch dla fanów Diablo

Z pewnością pozytywny wpływ na sprzedaż będzie miał również okres świąteczny jednak nie na tyle, żeby jeszcze przed końcem roku osiągnąć cel 20 milionów. Nie da się ukryć, że Nintendo Switch wypełniło lukę na rynku mobilnych konsol. Dodatkowo pierwsze tytuły okazały się wielkimi przebojami. Jednak sprzedaż kolejnych 15 milionów sztuk to wielkie wyzwanie. Shuntaro Furukawa powiedział, że 20 milionów to trudny do pokonania cel, ale firma zastosowała go celowo.

Zobacz także: Klasyczne tytuły z Sega Dreamcast trafią na Nintendo Switch

Od samego początku zdecydowaliśmy się na cel, który będzie trudny do osiągnięcia. Walka w okresie wakacyjnym rozpoczyna się teraz.

Wygląda, na to, że Nintendo rzeczywiście chce mocno zwiększyć sprzedaż w okresie świątecznym. Jednak szczerze wątpię czy w ciągu tych kilku miesięcy uda się sprzedać kolejne 15 milionów konsol. A Wy jak sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię