Strona głównaKonsoleXenoblade Chronicles 3 – kiedy premiera i co nowego w tej odsłonie?

Xenoblade Chronicles 3 – kiedy premiera i co nowego w tej odsłonie?

Nintendo udostępniło datę premiery Xenoblade Chronicles 3. Do tego deweloper udostępnił nowy zwiastun prezentujący dynamiczny system walki.

Xenoblade Chronicles 3 na Nintendo Switch trafi wcześniej niż pierwotnie zakładano. Premiera gry zaplanowana jest na 29 lipca 2022 roku. W najnowszej odsłonie serii wyruszymy na epicką przygodę opowiadająca historię, której głównym tematem jest życie. Będzie to także spoiwo łączące fabułę dwóch poprzednich gier.

Zobacz: World of Warcraft: Dragonflight z kolejnymi szczególami. Znamy też kolejne „klasyczne” DLC

Gracze wcielą się w role bohaterów Noaha i Mio podczas niepokojów panujących między narodami Keves i Agnus. Sześć postaci pochodzących z tych narodów połączy siły, aby poznać prawdę kryjącą się za konfliktem i wyruszy do Swordsmarch, krainy przebitej gigantycznym mieczem.

 Najważniejsze cechy gry:

  • Stań do walki z maksymalnie siedmioma postaciami: Podobnie jak w poprzednich grach z serii Xenoblade Chronicles, bitwy rozpoczynają się od stawienia czoła wrogom bezpośrednio na polu walki. Gracze mogą kierować sześcioosobową drużyną Noaha, a także dodatkowymi postaciami, które spotkają w trakcie przygody. Każda postać ma swoją własną rolę w bitwie, co pozwala na stosowanie zróżnicowanych strategii.
  • Zmiana klasy: Noah to Swordfighter, specjalizujący się w atakach na bliski dystans,podczas gdy klasą Mio jest Zephyr, ściągający na siebie uwagę wroga, jednocześnie unikając jego uderzeń. W ten sposób każda postać ma własną klasę z własnymi atutami. Wraz z postępem rozgrywki gracze mogą zmieniać klasy postaci, tworząc w ten sposób dostosowaną do swoich potrzeb drużynę.
  • Nowy system Interlink: Każda z par tag-team: Noah i Mio, Lanz i Sena oraz Eunie i Taion może skorzystać z systemu Interlink, jeśli spełnione zostaną określone warunki. Połączą się one wtedy w gigantyczną formę zwaną Ouroborosem. Każdy Ouroboros ma swój własny potężny zestaw ruchów, a decyzja o tym, kiedy się przemienić, może być kluczem do wygrania bitwy.
  • Edycja kolekcjonerska gry będzie dostępna wyłącznie w My Nintendo Store, a w jej skład wejdą: opakowanie z grafiką Masatsugu Saito, kolorowy, wydany w twardej oprawie, liczący ponad 250 stron artbook z grafikami koncepcyjnymi oraz steelbook na kartridż z grą. Więcej szczegółów na temat edycji kolekcjonerskiej podamy wkrótce.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię