Strona głównaWiadomościRozrywkaFacebook pracuje nad urządzeniem do videorozmów oraz... oglądania Netflixa

Facebook pracuje nad urządzeniem do videorozmów oraz… oglądania Netflixa

Facebook prawdopodobnie rozmawia z największymi graczami na rynku usług streamingu i wideo, aby wprowadzić je na swoje nowe urządzenie. Firma Marka Zuckerbega miałaby być zainteresowana m.in. Netflixem, Disney+, Hulu, usługami HBO i Amazonu. 

Nowe urządzenie miałoby być częścią większego systemu, wykorzystywanego nie tylko do oglądania filmów, ale też między innymi zawierać specjalną kamerę do rozmów wideo oraz korzystającą z Rozszerzonej Rzeczywistości. Całość ma nieco przypominać facebookowy Portal, urządzenie, którego główny sens to właśnie rozmowy wideo. Nowy pomysł to trochę takie połączenie Portala z przystawką telewizyjną typu Apple TV.

Zobacz: Twitch wciąż króluje, ale ma powody do zmartwień. YouTube i Facebook cały czas gonią

Już wcześniej pojawiały się informacje na temat takiego systemu, mówiono między innymi o specjalnej kamerze do rozmów przez Messengera oraz WhatsAppa, jak również dostępie do Amazon Prime Video przez wyświetlacze typu Smart Display. Potem oprócz bibliotek VOD, wspominano również dostęp do Youtube oraz kanałów informacyjnych. Urządzenie ma również mieć możliwość śledzenia ludzi za pomocą wbudowanej kamery. 

Urządzenie do rozmów video ma zostać wypuszczone na rynek w okolicach października. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię