Strona głównaKonsoleSuper Mario Maker 2 z czterema milionami mapek. Nintendo świętuje wydając oficjalny...

Super Mario Maker 2 z czterema milionami mapek. Nintendo świętuje wydając oficjalny level

Wygląda na to, że Nintendo jest bardzo dumne z wyników jakie osiąga Super Mario Maker 2. Bardzo, bardzo dumne, nawet bardziej niż z wyników sprzedaży Switcha.

Mijający tydzień przyniósł dwa doskonałe wyniki dla firmy Nintendo. Jeden to niemal 2,5 miliona kopii Super Mario Maker 2 sprzedanych w nieco ponad miesiąc od premiery. Wkrótce potem pojawił się kolejny “kamień milowy” – społeczność zebrana wokół gry stworzyła i udostępniła ponad 4 miliony mapek do wspomnianej gry.

Zobacz: 14-latek stworzył platformówkę z Mario za pomocą kreatora LittleBigPlanet 3

Popularność tworzenia poziomów do gry sprawiła nawet, że Nintendo podniosło limit wysłanych poziomów na jednego gracza, z 32 na 64. I prawdopodobnie zrobią to wkrótce jeszcze raz.

Zobacz: SMM 2 na szczycie rankingu sprzedaży w Wielkiej Brytanii

Z tej okazji pojawił się nowy, oficjalny level, który możecie zobaczyć na wideo poniżej, albo pobrać korzystając z kodu Course ID: „XYK-9FY-CGG.”

Nowy poziom do Super Mario Maker 2

Co prawda w dalszym ciągu nieco kuleje sprawdzanie, a co za tym idzie jakość nowych poziomów – nic dziwnego, w końcu przy takiej ilości część z nich musi być słaba. Szukając nowych plansz najlepiej kierować się wskazówkami Twittera, lub po prostu znajomych. Oby za ilością wkrótce poszła jakość.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię