Strona głównaGryAktualnościFacebook trenuje AI Asystenta poprzez grę w Minecrafta

Facebook trenuje AI Asystenta poprzez grę w Minecrafta

Facebook prezentuje oryginalne podejście do ćwiczenia stworzonej przez siebie sztucznej inteligencji. W czasie, gdy jedne firmy specjalizują AI do działania w danym, wąskim obszarze, Facebook uczy je jak być wszechstronnym – poprzez grę w Minecrafta.

Dlaczego wybór padł akurat na tę grę? Według Facebooka, chodziło o prostotę oraz sandboxową naturę tego tytułu. Właśnie sandboxy są najlepszym “poligonem” do ćwiczenia wszechstronnie działającego AI. Udowadnia to kreatywność graczy, którzy za pomocą prostych klocków są w stanie stworzyć najbardziej skomplikowane struktury. Do tego dochodzą jeszcze próby nauczenia AI naturalnego języka.

Wszystko to odbywa się oczywiście na zamkniętym, prywatnym serwerze. Celem, nad którym Facebook pracuje od kilku lat, jest stworzenie AI, które regularnie pomagało by ludziom z ich codziennymi zadaniami. 

Zobacz: Super Duper Graphics Pack do Minecrafta anulowany. Był zbyt pracochłonny

W 2015 roku Facebook uruchomił M, osobistego asystenta, opartego o sztuczną inteligencję, do którego można było mieć dostęp przez Messengera. Projekt zamknięto jednak po 2,5 roku. Jednym z głównych problemów była konieczność ciągłego nadzorowania przez ludzi. Poza tym użytkownicy Messengera w bardzo niewielkim stopniu korzystali z M – tym samym ograniczając jego możliwości nauki. Być może AI szkolone w Minecrafcie kiedyś zastąpi M. Póki co możecie zapoznać się z jego dokumentacją, która dostępna jest tutaj.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię