Strona głównaGryAktualnościFIFA 21 – koniec z kartami kondycji w FUT?

FIFA 21 – koniec z kartami kondycji w FUT?

Być może tryb Ultimate Team w grze FIFA 21 doczeka się ogromnej zmiany. Najnowsze przecieki sugerują, że EA Sports chce zrezygnować z charakterystycznych kart kondycji. Co je zastąpi?

FIFA Ultimate Team to bez wątpienia jeden z kluczowych trybów w FIFIE. To właśnie on przynosi Kanadyjczykom z EA Sports najwięcej zysków. Gracze potrafią wydać nawet tysiące złotych czy dolarów na paczki z najlepszymi zawodnikami. Dlatego co roku twórcy szykują jakieś zmiany czy to w rozgrywkach ligi weekendowej, liczbie dostępnych ikon czy rodzajach kart. W tym roku mogą zrezygnować z bardzo ważnej funkcji, do której gracze są od wielu lat przyzwyczajeni.

Z tych samych paczek, z których dostajemy piłkarzy, otrzymujemy też wiele innych rzeczy – stroje dla drużyny, piłki, stadiony, ulepszenia do treningu, kontrakty, a także karty kondycji. Te ostatnie są szczególnie ważne. Po każdym meczu naszym zawodnikom spada lekko kondycja, co oznacza, że w kolejnym spotkaniu szybciej się zmęczą. To bezpośrednio przekłada się na ich motorykę oraz możliwości. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie odnawiać im kondycję. Najlepszym na to sposobem są właśnie odpowiednie karty. Paradoksalnie im więcej gramy, tym więcej ich zużywamy, ale też więcej dostajemy.

FIFA 21 bez kart kondycji?

Pierwsze kilka tygodni w FIFIE 20 gracze wspominają szczególnie ciepło. To dlatego, że w grze obecny był błąd, przez który gracze nie tracili kondycji i nie trzeba było używać wspominanych kart. Dla wielu osób był to prawdopodobnie najlepszy moment w grze. Jest szansa, że FIFA 21 okaże się pod tym względem jeszcze lepsza. Według najnowszych plotek EA Sport zamierza zrezygnować z kart kondycji. Zamiast tego gracze będą mieli co tydzień określoną liczbę spotkań do rozegrania w Division Rivals, które będą zaliczały się do rankingu. Oczywiście możliwe będzie rozegranie kolejnych meczów, ale nie będą one zaliczane do zestawienia i tym samym nie wpłyną na jakość nagród. W tych 40 meczach gracze w składzie nie mają tracić kondycji.

Nie jest to wcale tak bardzo nieprawdopodobne, jak mogłoby się wydawać. Karty kondycji zostały już usunięte z trybu HUT w NHL oraz MUT w Madden NFL. W nich po każdym meczu energia zawodników wraca do maksymalnego poziomu 99 punktów. Jest spora szansa, że to samo zostanie wprowadzone w tegorocznej FIFIE. Ale pamiętajcie, że to tylko plotki. Warto poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony EA Sports.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDexerto
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię