Strona głównaGryAktualnościPo 5 latach gracze odblokowali sekretne zakończenie MGS V

Po 5 latach gracze odblokowali sekretne zakończenie MGS V

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ma sekretne zakończenie, do odblokowania którego konieczny był udział wszystkich graczy z danej platformy. Po 5 latach w końcu udało się je odblokować w pełni uczciwy sposób.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ma wbudowaną ciekawą mechanikę, z której nie wszyscy gracze muszą zdawać sobie sprawę. W bazie każdego użytkownika znajduje się bomba nuklearna. W trakcie rozgrywki można się jej pozbyć (można też stworzyć kolejne). Jak duże ma to znaczenie? Ogromne, jeśli chcecie odblokować sekretne zakończenie. Żeby je zobaczyć każdy gracz MGS V musi usunąć bombę atomową ze swojej bazy. Każdy!

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – sekretne zakończenie

Właśnie dlatego odblokowanie sekretnego zakończenia zajęło aż 5 lat. Zrobienie go na PlayStation 4 czy PC-tach jest praktycznie niemożliwe. Na platformie Sony jest w tym momencie około 2500 bomb do rozbrojenia. Z kolei komputery dochodzą już do liczby 20 tys. Nie dość, że problematyczne byłoby samo poinformowanie wszystkich graczy o konieczności usunięcia bomby, to prawdopodobnie trafiłby się ktoś złośliwy, kto nie chciałby tego zrobić. Na szczęście Metal Gear Solid V: The Phantom Pain wyszło na jeszcze jedną konsolę, gdzie zrobienie tego okazało się dużo łatwiejsze. Mowa o PlayStation 3.

Metal Gear Solid

W pewnym momencie na PlayStation 3 liczba bomb w bazach graczy spadła do okrągłego zera. Co prawda chwilę później podskoczyła do 40, ale całkowite rozbrojenie trwało wystarczająco długo, aby odblokować sekretne zakończenie. W nim widzimy dokładnie to, co wydarzyło się w grze, czyli usunięcie wszystkich bomb nuklearnych na całym, wirtualnym świecie MGS V.

Co prawda zakończenie zostało już kiedyś uruchomione na PC-tach, ale dzięki glitchowi. Jeden z graczy zbudował tak dużo bomb, że serwery w pewnym momencie zresetowały licznik do zera. Jednak był to nieuczciwy sposób, który nie powinien być oficjalnie zaliczany. Dopiero teraz, na konsoli PlayStation 3, sekretne zakończenie pojawiło się w sposób, który został przewidziany przez twórców z Konami i Hideo Kojimę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię