Strona głównaEsportFIFA 21: profesjonalny gracz bojkotuje FIFA Points jako element pay to win

FIFA 21: profesjonalny gracz bojkotuje FIFA Points jako element pay to win

Zdaniem Tima Schwartmanna, jednego z profesjonalnych graczy FIFA 21, grubość portfela nie powinna definiować umiejętności graczy w grze.

Tim „Tim Latka” Schwartmann jest profesjonalnym graczem FIFA, aktualnie reprezentującym barwy Schalke 04. Ostatnio postanowił, że będzie rywalizował bez wydania choćby jednego eurocenta na FIFA Points w ramach FUT.

FUT lub FIFA Ultimate Team to najpopularniejszy tryb w całej grze, nakręcający machinę mikropłatności EA Sports. Sprzedaż FIFA Points przekłada się na miliardowe dochody. Punkty pozwalają na kupowanie paczek, które zawierają losowo dobrane zestawy kart zawodników, z których potem można budować swój wymarzony skład. W ten sposób FUT staje się trybem pay to win, ocierającym się o hazard.

Zobacz: FIFA 21 nie będzie miała wersji demonstracyjnej

Profesjonalni gracze używają FUT by kwalifikować się do turniejów, niektórzy więc wydają tysiące na paczki, w nadziei na zdobycie jak najlepszych kart zawodników. Już w 2019 roku jeden z graczy z profesjonalnej sceny przyznał, że wydał ponad 3,5 tysiąca funtów na zawodników, którzy w jego ocenie byli niezbędni. Już wtedy również często pojawiały się oskarżenia o przejście na model pay to win.

Decyzja Tima na kilka dni przed premierą FIFA 21 to mocny znak, że coś w środowisku zaczyna się zmieniać. EA Sports zapewne w żaden sposób jej nie odczuje, ale to kolejny kamyczek, będący balastem dla twórców FIFY. Także klub Schalke 04 w pełni popiera decyzję swojego zawodnika, stworzył także video, które znalazło się wraz z oświadczeniem.

Gdyby nie ta decyzja, Schalke 04 dałoby zawodnikowi 2000 euro na paczki w nowej odsłonie gry. Tym razem jednak pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie fundacji Roberta Enke, która pomaga esportowcom. 

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię