Strona głównaWiadomościFIFA 22 – sukces czy rozczarowanie?

FIFA 22 – sukces czy rozczarowanie?

Praktycznie co roku, premiera gry z serii FIFA jest związana z ogromnym hypem i podobnie było tym razem. Jakie są opinie na temat tej produkcji już po premierze? Czy FIFA 22 notuje najlepszy początek w historii?

FIFA 22 – co nowego?

Dla postronnych osób, które od czasu do czasu lubią pograć ze znajomymi w FIFĘ, zmiany w rozgrywce prawdopodobnie nie są zbyt duże, jednak osoby, które spędzają nad FIFĄ mnóstwo czasu, z pewnością zauważyły różnicę. W tym roku do FIFA 22 został dodany system Hypermotion, który miał na celu poprawić poruszanie się piłkarzy, aby to stało się, jak najbardziej realne. Technologia ta jest dostępna tylko na konsolach nowej generacji, dlatego też, jeśli grasz na PC, to zakup FIFY 22 z pewnością nie był dla Ciebie ogromnym przeskokiem względem tego, czego mogłeś doświadczyć w poprzedniej edycji.

FIFA 22 ma oczywiście również zaktualizowane składy, a także kilka nowości w najbardziej popularnym trybie rozgrywki, czyli Ultimate Team. FUT od blisko 10 lat stał się oczkiem w głowie graczy, dlatego też nic dziwnego, że EA Sports najmocniej inwestuje właśnie w ten sektor rozgrywki.

Na starcie FUT 22 pojawiła się informacja, że zmieniony został system rozgrywek zarówno Division Rivals, jak również najważniejszego, czyli Ligi Weekendowej (FUT Champions). W poprzednich latach przed startem Division Rivals konieczne było rozegranie pięciu spotkań klasyfikacyjnych, które miały za zadanie ocenić umiejętności gracza i z miejsca przypisać go do konkretnej ligi. Obecnie każdy z graczy musi piąć się w górę tabeli od 10 ligi, aż do ligi elitarnej. Liga elitarna to również dodatek, którego nie było w przeszłości, a pojawił się w tej edycji. Ma ona na celu oddzielić prosów od casualowych graczy, jednak trzeba przyznać, że z uwagi na checkpointy, a także możliwy boost do wygranych – wielu graczy, którzy rok temu klasyfikowali się w 1 czy 2 lidze – wywalczyło awans do Elity w 1 sezonie. Ogromnej modyfikacji doświadczyło również FUT Champions, czyli zdaniem wielu graczy najważniejszy tryb rozgrywki. Mistrzostwa FUT obecnie składają się z kwalifikacji, w których konieczne jest wygranie przynajmniej 5 z 9 rozgrywanych spotkań, a także turniej finałowy składający się z 20 meczów, a nie jak w przeszłości 30, czy też jak wcześniej – 40 pojedynków od piątku do niedzieli.

Nowością, która pojawiła się na końcu FIFY 21, jest możliwość podejrzenia zawartości niektórych paczek. Jest to bardzo ciekawa opcja, która mocno odbiła się na cenach rynkowych w FUT, o czym kawałek dalej.

Martwy rynek w FUT?

Tryb Ultimate Team występuje w grach z cyklu FIFA już od 10 lat. Jednak takiego crashu, jaki miał miejsce na przełomie października i listopada – jeszcze nie było. Na tym etapie gry, czyli miesiąc po premierze jeszcze nigdy karty takie, jak Messi, Ronaldo czy Neymar nie były tak nisko wyceniane. Jedna z hipotez dotyczących takiej sytuacji mówi o podglądzie paczek, dzięki którym ludzie trafiają dobre karty, ale także wpływ na to miała panika związana z wyjściem SBC o Ikonę. Kursy w zakładach bukmacherskich na trafienie dobrej karty z tego SBC byłyby bardzo niskie, aczkolwiek społeczność, co roku rzuca wszystko, aby tylko mieć szansę na trafienie Pele, Ronaldo czy Maradony.

Najdroższe złote karty w FIFA 22:

  1. Mbappe
  2. Cristiano Ronaldo
  3. Neymar
  4. Messi
  5. Kante

O crashu na rynku najlepiej świadczy fakt, że na tym etapie rozgrywki jest już tylko jedna złota karta, która kosztuje więcej niż milion – Kylian Mbappe. Ronaldo, Neymar czy Messi spadają coraz bardziej w kierunku kwoty pół miliona. Robert Lewandowski pomimo tego, że jest drugą najlepiej ocenianą kartą w grze – kosztuje zaledwie 60 tysięcy monet.

Najlepszy początek w historii?

Liczby nie kłamią, ponieważ wyjście FIFA 22 było bardzo mocno hypowane w tym roku i przełożyło się to na wyniki. Po miesiącu od premiery gry ukazały się ciekawostki, które wskazują, że wzrost całkowitej liczby graczy w porównaniu z analogicznym okresem FIFY 21 jest szacowany na około 16%! Jest to kosmiczny wynik, jeśli spojrzymy na fakt, że FIFA 22 na Old Genach nie została mocno zmieniona w porównaniu do poprzedniej edycji, a przecież dostępność konsol nowych generacji jest mocno ograniczona.

FIFA 22 w liczbach:

+16% całkowitej liczby graczy

+50% przyrostu nowych graczy

+15% zaangażowania trybem FUT

 

Dodatkowo przyrost nowych graczy szacowany jest aż na 50%, co pokazuje dominację FIFY na piłkarskim rynku. Obecnie E-Football, który jest dostępny za darmo, przestał być konkurencją.

Statystyki wskazują również na rozwój FUT’a, ponieważ aż 15% wyższe jest zaangażowanie wśród graczy tym trybem.

Prawdę mówiąc, są to liczby, które po ogłoszeniu zmian przed nową edycją, a także ograniczeniu ich do nowej generacji konsol nie były spodziewane w społeczności FIFY. Stosując analogię do zakładów bukmacherskich, można było się raczej spodziewać spadku zainteresowanie związanego z małą dostępnością konsol nowej generacji, a jednak FIFA po raz kolejny pokazała konkurencji miejsce w szeregu.

 

Zakłady bukmacherskie, a FIFA 22

FIFA już od kilku lat pojawia się w ofertach zakładów bukmacherskich, ale można się spodziewać, że w tym roku będzie jej więcej niż w przeszłości. Turnieje na scenie pro zostały w tym roku ograniczone do PlayStation, co powinno znacząco usprawnić rozgrywkę, a także wpłynąć na oferty zakładów sportowych. Łatwiej będzie teraz oglądać pojedynki, które będą się toczyć na jednej konsoli, gdy nie będzie trzeba już brać pod uwagę rewanżu na konsoli przeciwnika i innych detali.

Największe turnieje z serii FIFA 22 bez wątpienia pojawią się w ofercie zakładów bukmacherskich Betcris. Jest to nowy, legalny bukmacher, który ma prawdopodobnie najlepszą ofertę na esport w naszym kraju!

Jeśli zamierzasz obstawiać mecze polskich esportowców na scenie FIFA 22, to Betcris Zakłady Bukmacherskie powinny być do tego najlepszym miejscem.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię