Strona głównaWiadomościFirma Asus przygotowuje laptopy z podzespołami AMD

Firma Asus przygotowuje laptopy z podzespołami AMD

Ryzen trafi do laptopów gamingowych. Jednym z pierwszych modeli wykorzystujących moc najnowszej serii procesorów AMD będzie Asus ROG.

Firma AMD zapowiedziała nowy etap rozwoju ich najnowszej linii procesorów. Czerwoni inżynierowie są już w trakcie przygotowywania wersji mobilnej Ryzen, która według zaprezentowanych danych zepchnie z tronu aktualną generację Intela i zaoferuje aż o 50% więcej wydajności z uwzględnieniem 50% oszczędności energii. Docelowo mniejsze układy Ryzena trafią do ultrabooków, laptopów konwertowalnych 2-in-1 oraz do laptopów gamingowych.

Krótko po obwieszczeniu elektryzującej informacji głos zabrała firma Asus, należąca do czołówki producentów laptopów gamingowych. Do sieci trafił kilkunastosekundowy filmik przedstawiający tajemniczy model ROG-a. Brak w nim jakichkolwiek poszlak odnośnie zastosowanych komponentów, acz dobrze wiemy, że w serii ROG montowane są wyłącznie najmocniejsze układy CPU i GPU. To typowy sprzęt dla graczy i w tym przypadku możemy spodziewać się potężnej maszyny.

Skoro Asus zamierza wpakować do środka Ryzena, to również można założyć, że będzie mu towarzyszyć wydajne GPU. W laptopach bardzo rzadko występują konfiguracje AMD i Nvidii, więc całkiem prawdopodobne, że będzie to model „prorodzinny”. Ryzenowi może towarzyszyć karta graficzna z rodziny RX Vega. Aby potwierdzić tą tezę musimy wstrzymać się do rozpoczęcia się targów Computex 2017, w trakcie których Asus zaprezentuje nową serię przenośnych komputerów.

Źródło: wccftech.com pcmag.com pcgamer.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię