Strona główna Gry Aktualności Fortnite porzuci wsparcie dla DirectX 9 wraz z 10. sezonem. Za kilka...

Fortnite porzuci wsparcie dla DirectX 9 wraz z 10. sezonem. Za kilka tygodni fani muszą wymienić sprzęt

Oficjalne wymagania systemowe dla Fortnite głoszą, że aby móc zagrać w dzieło Epic Games, należy posiadać kartę minimum klasy Intel HD 4000. Była to jednak drobna ściema, bo gra jest w stanie się uruchomić nawet przy kartach wspierających DirectX 9. Ale wraz z sezonem 10. gry zamieszanie zostanie wyprostowane.

Jak głosi oficjalne stanowisko Epic, głównym API wspieranym przez grę było DirectX 11, ale trochę “po cichu” wspierano też starsze wersje. Chodziło o to, by jak największa liczba graczy ze starszym sprzętem nadal mogła grać.

Zobacz: Jak społeczność zareagowała na ostatnie zmiany w Fortnite? Podsumowujemy wprowadzenie sezonu dziewiątego

Ale sezon 10. przyniesie koniec kompatybilności z tymi wersjami oraz wspierającymi je kartami. Autorzy tłumaczą to tym, że chcą się skupić na rozwijaniu i testowaniu gry na nowszych systemach, bez konieczności przerzucania wysiłków firmy na utrzymywanie starszych wersji.

Zobacz: Firma energetyczna domaga się usunięcia słupów z Fortnite

Zanim jednak do tego dojdzie, przed graczami jeszcze nieco czasu. Aktualnie mówi się, że sezon 10. wystartuje dopiero w połowie lipca, albo na początku sierpnia. To daje graczom jeszcze kilka tygodni na aktualizację posiadanego sprzętu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE