Strona głównaKonsoleForza Horizon 5 – wracają pory roku, szykuje się też mocny zwrot...

Forza Horizon 5 – wracają pory roku, szykuje się też mocny zwrot akcji

Forza Horizon 5 zapowiada powrót pór roku oraz świat prawdziwej nowej generacji. W grze będą występowały zmieniające się warunki pogodowe, ale nie spowoduje to zasypania Meksyku śniegiem, gdy nastanie zima.

W wywiadzie z serwisem IGN dyrektor kreatywny Mike Brown potwierdził, że do FH5 powrócą zróżnicowane pory roku. Zostały one wprowadzone w FH4, co powodowało, że co tydzień mapa zmieniała się w zależności od pory roku jaka została ustawiona.

Jednak w FH4 pogoda była uniwersalna, jeżeli padał śnieg to padał na całej mapie. Chociaż ma to sens np. w Wielkiej Brytanii to już w Meksyku pogoda jest bardziej zróżnicowana lokalnie.

Jak wyjaśnia Brown:

Meksyk ma, powiedziałbym, bardziej interesującą sezonowość w porównaniu w Wielką Brytanią. Myślę, że Wielka Brytania, z pewnością dla tych ludzi, którzy żyją w klimacie umiarkowanym, ma naprawdę wyraźną wiosnę, lato, jesień i zimę. Meksyk, jako kraj, który ma ogromne zmiany wysokości i oczywiście zajmuje dużą powierzchnię, ma inny cykl pór roku, co jest zależne od regionu. To chcieliśmy odtworzyć najdokładniej.

To nadal cztery pory roku, ale wpływają one na różne biomy w inny sposób. W porze suchej pojawią się burze piaskowe, burze tropikalne występują w porze burzowej, czyli jesienią, intensywne zdarzania pogodowe zależne są również od pory roku.

Zobacz: Fani twierdzą, że Starfield ujawnił miejsce akcji The Elder Scrolls 6

FH5 nagrodzi także eksplorację.

Meksyk ma naprawdę, dość intensywną kulturę motoryzacji. Kulturę, o której reszta świata może nie mieć świadomości, ale kiedy zaczniesz się w niej zagłębiać odnajdziesz wspaniałą historię. Cieszymy się, że to odkryliśmy i gracze z pewnością też się ucieszą.

Forza Horizon 5 pojawi się na Steam i Microsoft Store już 9 listopada.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię