Advertisement
Strona głównaGadżetyFrostpunk otrzyma własną grę planszową. Ale premiera nie nastąpi prędko

Frostpunk otrzyma własną grę planszową. Ale premiera nie nastąpi prędko

Jeśli patrząc na swoją kolekcję planszówek myślicie “nie mam w co grać”, mamy doskonałą wiadomość. Swoją papierową wersję dostanie hit ostatnich lat – Frostpunk.

Ogłoszenie planszówkowej wersji Frostpunk było jednym z punktów wczorajszego Guerrilla Collective. 11 bit studios, twórcy gry, zadanie to powierzyli duetowi Adam Kwapiński i Jakub Wiśniewski, czyli ludziom z firmy Glass Cannon Unplugged. Spod ich rąk wyszły już takie gry jak papierowe This War of Mine czy Nemesis oraz Lords of Hellas.

Zobacz: Frostpunk – nadchodzący dodatek dostał nową nazwę i zwiastun

Jak zapowiadają osoby odpowiedzialne za produkcję, gra będzie łatwa jeśli chodzi o poznanie podstaw, ale trudna do opanowania na mistrzowskim poziomie. Jeśli chodzi o zasady, to ma to być gra kooperacyjna, dla maksymalnie 4 graczy – ale da się w nią grać także samemu. Obietnic wokół tego tytułu jest sporo, a najciekawsze to między innymi trudne wybory i rozgrywkę strategiczną – czyli niemal dokładnie tak jak w oryginale 11 bit studios. Grę zapowiada trailer video.

Trailer Frostpunk: The Board Game:

Na koniec jedna, zła informacja dla tych, którzy już chcieliby mieć grę w swoich zbiorach. Autorzy planują sfinansować jej powstanie poprzez serwis Kickstarter, na który ma trafić dopiero jesienią 2020. Więcej informacji na temat produkcji znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię