Strona głównaGryAktualnościGabe Newell twierdzi, że Valve pracuje nad kolejnymi projektami

Gabe Newell twierdzi, że Valve pracuje nad kolejnymi projektami

W wywiadzie, udzielonym dla nowozelandzkiego serwisu 1 News szef Valve, Gabe Newell, zdradził, że studio przygotowuje sporą liczbę nowych tytułów.

Gabe Newell przebywa w Nowej Zelandii po tym, jak “utknął” tam wskutek pandemii koronawirusa. Nowa Zelandia była miejscem jego wakacji po premierze Half-Life: Alyx, ale przez niestabilną sytuację pandemiczną był zmuszony przedłużyć swój pobyt tam. W międzyczasie udzielił wywiadu jednemu z serwisów, zdradzając w nim kilka tajemnic studia.

Przyznał między innymi, że zdecydowanie Valve skrywa w zanadrzu nowe gry, które niedługo zostaną ogłoszone. Oznacza to dwie zmiany w podejściu studia – do tej pory było ono dość tajemnicze jeśli chodzi o nowe projekty, a wiele z nich w ogólnie nie ujrzało światła dziennego. Zostały po prostu anulowane – jak chociażby kilka wersji Half-Life 3.

Zobacz: Valve, Bethesda, Capcom i inni ukarani przez Komisję Europejską

Newell zdradził także kulisy powstawania Half-Life: Alyx oraz powrotu Valve do tworzenia gier singleplayer. Podobno wypuszczenie Alyx zmotywowało wszystkich do przerzucenia wysiłków właśnie na ten typ gier. Komentarze Newella sugerują, że możemy się spodziewać większej liczby tego rodzaju tytułów. To układa się w spójną całość z fabułą Alyx, która pozostawia miejsce na ewentualne, kolejne części.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię