Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeGame Developers Conference 2020 odwołane. Przyczyna - koronawirus

Game Developers Conference 2020 odwołane. Przyczyna – koronawirus

Sytuacja branży gier oraz esportu w obliczu koronawirusa wygląda coraz gorzej. Przedstawiciele mającego się wkrótce odbyć Game Developers Conference wydali oświadczenie, w którym odwołują imprezę.

Game Developers Conference jest kolejną imprezą odwołaną z powodu obaw przed koronawirusem. Wcześniej pecha tego miało MWC Barcelona 2020, a w czwartek wieczorem gruchnęła wieść, że IEM Katowice 2020 odbędzie się bez udziału widzów. Teraz padło na jedną z największych konferencji twórców gier – GDC 2020.

W oświadczeniu organizatorów możemy przeczytać, że decyzja zapadła po konsultacjach z partnerami oraz środowiskiem na całym świecie. Wcześniej swój udział odwołały między innymi Microsoft, Epic Games oraz Unity. Z oświadczenia można również wyciągnąć wniosek, że event został “przełożony”, ale nie wiadomo na dobrą sprawę na kiedy. Nie wiadomo też jak rozwinie się sytuacja z wirusem, więc impreza może się w tym roku w ogóle nie odbyć. Cała sytuacja stawia też pod ogromnym znakiem zapytania tegoroczne E3 oraz kolejne, ważne imprezy targowe.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię