Strona głównaMobileAktualnościMWC 2020 oficjalnie odwołane. Zbyt wielu wystawców wystraszyło się koronawirusa

MWC 2020 oficjalnie odwołane. Zbyt wielu wystawców wystraszyło się koronawirusa

Branża targów gier i elektroniki użytkowej przechodzi ciężki okres. E3 ma coraz większe problemy, a teraz okazuje się, że odwołano jedne z najbardziej wyczekiwanych targów elektronicznych w najbliższym czasie.

MWC czyli Mobile World Congress, jedne z największych targów rynku mobilnego zostały dzisiaj oficjalnie odwołane. Organizatorem jest GSM Association, którego członkowie uznali, że organizowanie wydarzenia nie ma sensu w obliczu coraz większej liczby rezygnacji wystawców, którzy obawiali się rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

MWC miało odbyć się w Barcelonie, pomiędzy 24. a 27. lutego. Skoro w Barcelonie to co ma z tym wspólnego koronawirus, zapytacie? Zarażonych jest już ponad 42 tysiące osób, a zmarło ponad 1000. Większość dotyczy Chin, ale pojedyncze przypadki odnotowano w przynajmniej 25 krajach. Rosnące zagrożenie sprawiło, że z imprezy w ostatnim tygodniu zaczęły wycofywać się kolejne firmyLG, ZTE, Ericsson, Nvidia, Intel, Vivo, Sony, Amazon oraz NTT. Potem dołączyły do nich Cisco, Nokia, BT oraz HMD. Organizatorzy co prawda chcieli zapewnić o wysokim poziomie zabezpieczeń na terenie targów, włącznie z zaleceniami by uczestnicy nie podawali sobie rąk, a nawet banem dla gości z prowincji gdzie rozpoczęła się epidemia, ale niewiele te zapewnienia dały.

Do GSMA należy ponad 1200 firm z branży rozwiązań mobilnych, a MWC to szansa na nawiązanie nowych partnerstw, podpisanie umów i zobaczenie premier nowych urządzeń. Przy organizacji targów z reguły pracuje około 14 tysięcy osób, a wpływy z imprezy były szacowane na około 492 miliony euro.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię