Strona głównaGryAktualnościGamingowe podsumowanie tygodnia (2-8 sierpnia)

Gamingowe podsumowanie tygodnia (2-8 sierpnia)

Za nami dosyć spokojny tydzień. Oprócz zapowiedzi piątego sezonu Call of Duty: Black Ops Cold War dostaliśmy kolejne szczegóły dotyczące Battlefielda.

Nie ma tygodnia, w którym chociaż przez jeden dzień nie trwałyby wśród graczy dyskusje o Battlefieldzie 2042. W wyniku rosnącego zainteresowania dostajemy odpowiedzi na niektóre nurtujące fanów pytania. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się chociażby, że Battlefield 2042 nie będzie miał trybów rankingowych na premierę. DICE nie planuje w ogóle tego typu aktywności i może ewentualnie zmienić zdanie, jeżeli zobaczy odpowiedni feedback ze strony graczy.

Gra będzie również pozbawiona kampanii. Zamiast tego 12 sierpnia zadebiutuje krótki film, który wyjaśni główny konflikt i tło dla wydarzeń w multiplayerze. Co więcej, w minionym tygodniu odbył się raport finansowy EA. Wydawca powiedział wtedy, że Battlefielda będą traktować jak usługę – grę, która będzie rozwijać się i przynosić dochody firmie na długo po zakupie.

Nie zabrakło również nowości dla fanów Call of Duty. Treyarch i Raven Software zdradzili szczegóły piątego sezonu. Zadebiutuje on już w tym tygodniu i przyniesie kilka niespodzianek, w tym perki ekskluzywne dla Warzone. Pierwszy raz od dłuższego czasu Activision zabrało głos w sprawie Vanguard. Podczas raportu finansowego powiedzieli tylko krótko, że gra powstaje i będzie składać się z kampanii, co-opa i multiplayera.

CoD i Battlefield to na szczęście nie jedyne gry, które zobaczymy na półkach sklepowych. W weekend odbyła się pierwsza beta Back 4 Blood, następcy Left 4 Dead. Otwarte testy rozpoczną się już 12 sierpnia. Ambitne plany wydawnicze ma również Ubisoft. 23 sierpnia ruszy beta Riders Republic. Ponadto, zgodnie z najnowszymi informacjami, powstaje nowa gra w świecie South Parka. Na razie wiemy jedynie, że będzie to produkcja w 3D.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię