Strona głównaGryAktualnościGears of War 5 liderem Xbox Live. Zrzuca z piedestału nawet Fortnite

Gears of War 5 liderem Xbox Live. Zrzuca z piedestału nawet Fortnite

Gears of War 5 to chyba najlepsze co mogło się przytrafić obecnej wersji konsoli Xbox. Co prawda grę trapiło kilka problemów, ale twórcy szybko zareagowali, a użytkownicy szeroko chwalą sobie fabułę, grafikę i inne elementy nowych Gearsów. Widać to też w rankingach.

Bez dwóch zdań – Gears 5 to najczęściej “ogrywany” obecnie tytuł w Xbox Live. Tak przynajmniej wynika ze statystyk podanych przez Microsoft, a konkretnie o pozycję “najczęściej rozgrywanej gry”. Wcześniej zaszczytne 1. miejsce należało do darmowego Fortnite, który zajmował je przez ponad rok. W dodatku Gears 5 prym wiodą nie tylko w Stanach Zjednoczonych (gdzie działa przecież nawet dedykowana liga esportowa GoW), ale też w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Austrii i… Polsce.

Zobacz: Gears of War 5: Nowa zawartość będzie pojawiać się co 3 miesiące

Póki co nie ma jeszcze dokładnych danych na temat liczby sprzedanych egzemplarzy czy liczby graczy. I tak jednak można mówić o ogromnym sukcesie, bo strącić z piedestału Fortnite nie udało się ani Red Dead Redemption 2, ani Apex Legends – a ta ostatnia gra miała przecież bardzo dobry start. Tak doskonały wynik to zapewne przynajmniej częściowa zasługa Xbox Game Pass, dzięki któremu grać w nią mogą posiadacze Xboxa oraz Pecetów. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię