Strona głównaWiadomościHardwareWyciekły testy RTX 2070 Max-Q. Mobilna karta szybsza niż Vega 64 i...

Wyciekły testy RTX 2070 Max-Q. Mobilna karta szybsza niż Vega 64 i GTX 1080

Wyciekły testy karty graficznej GeForce RTX 2070 Max-Q. Mobilna wersja GPU może pochwalić się bardzo dobrymi rezultatami, które są lepsze od GTX-a 1080 oraz Radeona RX Vega 64. Wygląda na to, że szykuje się mała rewolucja w laptopach gamingowych.

Nie jest żadną wiedzą tajemną fakt, że Nvidia wkrótce zaprezentuje mobilne wersje kart graficznych Turing, w tym modele zgodne z ideą Max-Q (tak naprawdę nie są to karty graficzne Max-Q, a cała idea tworzenia laptopów gamingowych, ale dla ułatwienia będę używał takiego uproszczenia). Do producentów przenośnych komputerów trafią między innymi modele RTX 2060 Max-Q, RTX 2070 Max-Q oraz RTX 2080 Max-Q. Właśnie wyciekły testy tego średniego, który – jeśli im wierzyć – wypada bardzo dobrze. Wygląda na to, że RTX 2070 Max-Q jest wydajniejszy od Radeona RX Vega 64 oraz GeForce’a GTX 1080.

Testy zostały przeprowadzone w Final Fantasy XV Benchmark i trafiły do oficjalnej bazy programu. Wynika z nich, że RTX 2070 Max-Q może pochwalić się sporą wydajnością. Wystarczy tylko spojrzeć na wykres:

Pod względem specyfikacji RTX 2070 Max-Q różni się od swojego „pełnowymiarowego” brata tylko obniżonym taktowaniem do 1300 MHz (prawdopodobnie taka będzie wartość zegara). Poza tym ma dokładnie tyle samo jednostek CUDA, identyczne pamięci GDDR6 na 256-bitowej szynie. Stąd bierze się tak wysoka wydajność, porównywalna do topowych, desktopowych modeli poprzedniej generacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię