Strona głównaMobileAktualnościKoniec smartfonów LG. Firma przestanie je produkować

Koniec smartfonów LG. Firma przestanie je produkować

LG oficjalnie potwierdziło to o czym od dawna było wiadomo. Koreańska firma wycofuje się z produkcji smartfonów i kończy tą część działalności. Pozostaje pytanie, co z aktualizacjami dla obecnych modeli telefonów?

Na szczęście firma zapewnia, ze jeszcze przez jakiś czas będzie udostępniać aktualizację. Teraz LG chce skupić się na innych obszarach swojej działalności. Plotki na temat wyjścia firmy z rynku telefonów komórkowych krążyły w sieci od dłuższego czasu. Teraz mamy oficjalnie potwierdzenie. Decyzja została zatwierdzona przez dyrektorów spółki i jest ostateczna.

Zobacz: PS4 – wewnętrzny zegar może w każdej chwili uśmiercić konsole

Przez jakiś czas LG będzie wydawało jeszcze aktualizacje i zapewni wsparcie dla wybranych modeli smartfonów. Obecnie trwa wdrażanie systemu Android 11. W planach jest jeszcze wdrożenie Android 12. A co potem? Szczegółów nie podano.

LG planuje skupić się na tych obszarach swojej działalności, które przynoszą największe zyski. Mowa tu głównie o produkcji komponentów dla pojazdów elektrycznych, urządzeń połączonych, inteligentnych domów, robotyki, SI oraz rozwiązania B2B.

Chociaż decyzja wydaje się niecodzienna to LG samo przyznało, że rynek smartfonów jest bardzo konkurencyjny. A swoją drogą czy ktoś z Was korzysta ze smartfona LG?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię