Strona głównaWiadomościHardwareGigabyte zaprezentowało koncept nowego układu chłodzenia GPU

Gigabyte zaprezentowało koncept nowego układu chłodzenia GPU

Jaki sposób montażu karty graficznej jest najlepszy: pionowy czy poziomy. Gigabyte postanowiło zmierzyć się z tym problemem, proponując układ chłodzenia, który zamontowany jest na karcie graficznej pod kątem.

Pierwszy kwietnia był kilka dni temu, a tu nagle Gigabyte prezentuje kartę graficzną z układem chłodzenia zamontowanym pod kątem. Oczywiście pierwsze co przychodzi nam na myśl, że to jest typowy żart na 1 kwietnia, ale za taką konstrukcją może przemawiać faktycznie kilka korzyści.

Po pierwsze takie otworzenie układu chłodzenia spowoduje dużo lepszy przpływ chłodnego powietrza przez sam radiator i jeśli zamontujemy kartę w pozycji poziomej to powietrze przez wentylatory, będzie wyrzucane w stronę przeciwną do płyty głównej. Więc potencjalnie nie będzie dochodziło do magazynowania się ciepła w okolicy gniazda PCIe.

Jeśli taką kartę graficzną zamontujemy pionowo, to gorące powietrze będzie bardzo szybko uciekać do góry dzięki zjawisku konwekcji a pchające je z dołu wentylatory tylko spotęgują ten efekt.

Więc możemy założyć, że taki układ chłodzenia ma jak największe szanse powodzenia i z miłą chęcią sprawdzilibyśmy jak on się sprawuje w zamkniętej obudowie.

Zaprezentowany przez Gigabyte render to tylko koncepcja lub mocno spóźniony dowcip na prima aprilis, ale uważamy, że to nie jest taki zły pomysł zamontować układ chłodzenia pod kątem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię