Strona głównaGryAktualnościOd teraz w gry ze Steama może grać też na Xbox One

Od teraz w gry ze Steama może grać też na Xbox One

Jeśli gracie jednocześnie na komputerze i Xboksie, to spieszę z ciekawymi informacjami. Od teraz możecie gry ze Steama uruchamiać na swojej konsoli.

Microsoft trochę po cichu wprowadził aplikację o nazwie Wireless Display App, która pozwala na streamowanie gier ze Steama prosto na konsolę Xbox One. Dzięki temu, jeśli macie komputer w innym pokoju, to nadal możecie uruchamiać ulubione produkcje PC-towe, zasiadając wygodnie na kanapie w salonie. Oczywiście, bez przenoszenia jakichkolwiek sprzętów.

Zobacz: Minecraft zostanie udostępniony w ramach Xbox Game Pass

Co ważne, aplikacja jest w pełni kompatybilna z kontrolerem Xbox One, co oznacza, że w uruchomionych grach na Steamie i przesyłanych bezprzewodowo na konsolę można sterować przy pomocy pada. Ten oczywiście nie sprawdzi się we wszystkim produkcjach, bo trudno wyobrazić sobie granie w ten sposób w RTS-y, ale już przygodówki, wyścigi, gry sportowe czy nawet strzelanki mają dużo więcej sensu.

Zobacz: Xbox Maverick już w kwietniu trafi do sprzedaż?

Ale okazuje się, że aplikacja współpracuje nie tylko z grami ze Steama. W ten sam sposób na ekran telewizora można przesyłać gry z Androida. Tutaj jednak potraktowałbym to jako ciekawostkę. Poza tym można wysyłać obraz z przeglądarki Edge, ale z pewnymi ograniczeniami – nie da się streamować płatnych treści, np. Netflixa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

6 KOMENTARZE

  1. no właśnie też się zastanawiałem jak to ma wyglądać, na początku zrozumiałem, ze ściągam steama na konsolę i gram ze swojego konta normalnie jak na pc, ale na konsoli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię