Strona głównaKonsoleGoogle ma ujawnić projekt stremingu gier podczas tegorocznego Game Developers Conference

Google ma ujawnić projekt stremingu gier podczas tegorocznego Game Developers Conference

Już wkrótce podczas konferencji Game Developers w San Francisco Google ujawni szczegóły dotyczące niezapowiadanego projektu. Jak na razie informacje na temat nowej usługi są dość skąpe oraz tajemnicze. Według plotek usługa ma skupiać się na streamingu gier wideo.

Informacje na temat nowej usługi Google ma przedstawić 19 marca o godzinie 18:00 czasu polskiego. W oficjalne zaproszenia na wydarzenie zawierały jedynie slogan Zbierzcie się wokoło i obraz czegoś, co wygląda na zaciemniony korytarz prowadzący do oświetlonego wyjścia.

Zobacz: Google jako nowy gracz na rynku strumieniowego udostępniania gier?

Według plotek Google pracuje obecnie nad usługą streamingu gier opartą na subskrypcji, która może działać na Chromecast Google lub na konsoli Google. Kodowa nazwa projektu to Yeti, o którym wspominaliśmy jakiś czas temu. Według serwisu Kotaku, Google chce w sposób agresywny wdrożyć usługę streamingu gier wraz z dostarczeniem sprzętu oraz pozyskaniem twórców gier na ich autorską platformę.

Zobacz: Assassin’s Creed Odyssey bezpośrednio w zakładce Chrome dzięki Project Stream

W październiku zeszłego roku gigant zaprezentował technologię Project Stream, który umożliwiał strumieniowania gier w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem Google Chrome. Wtedy to gracze z USA mogli ogrywać Assassin’s Creed Odyssey przez Internet.

Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej damy Wam znać. Game Developers Conference 2019 odbędzie się w San Francisco w dniach 18-22 marca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię