Strona głównaWiadomościHardwareGórnicy do kopania używają już nawet laptopów z kartami RTX 3000

Górnicy do kopania używają już nawet laptopów z kartami RTX 3000

Sytuacja na runku kryptowalut sprawiła, że górnicy wykupują praktycznie wszystkie karty graficzne z serii RTX 3000. Teraz zabrali się także za laptopy, które także zaprzęgają do niewolniczej pracy w kopalniach.

Do wydobywania kryptowalut wykorzystywane są układy graficzne. Znaczny wzrost wartości Ethereum czy Bitcoin spowodował powtórkę z historii i masowe wykupywanie konsumenckich kart graficznych. Niektórzy górnicy umawiają się bezpośrednio z producentami kart i kupują je bezpośrednio w ilościach wręcz hurtowych.

kopalnia RTX 3060 To sprawia, że nowych układów jest jak na lekarstwo. Chęć zysku i brak krat spowodował, że górnicy masowo wykupują laptopy gamingowe z układami RTX 3000. Pierwsze z nich pojawiły się dopiero na początku tego miesiąca, a już są niedobory w sklepach. Recenzje jednego z nich możecie przeczytać na łamach naszego serwisu.

kopalnia RTX 3060

Co ciekawe, cena laptopów z RTX 30 jest wysoka, jednak przy obecnych cenach ETH jest to nadal opłacalne i daje zyski. Jeden z chińskich górników wrzucił do sieci materiał pokazujący jak wydobywa kryptowalutę podczas wizyty w kawiarni. Laptop z układem RTX 3060 w ciągu 2 godzin wydobył 0,00053 ETH, które warte jest ok 0,89 dolara.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię