Strona głównaGryAktualnościKooperacyjna gra z Obcym została anulowana przez Disneya

Kooperacyjna gra z Obcym została anulowana przez Disneya

W zaawansowanej przedprodukcji znajdowała się kooperacyjna gra z Obcym w roli głównej. Jednak po połączeniu Disneya i Foxa została anulowana.

Kilka dni temu na swoim Twitterze Cliff Bleszinski wyjawił, że jego studio prowadziło rozmowy z Foxem na temat nowej gry z Obcym w roli głównej. Wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, ale doszło do przejęcia firmy przez Disneya i temat oficjalnie upadł. Nic nadzwyczajnego, prawda? Ale w tym samym czasie rozmowy z Foxem na temat gry z Ksenomorfami prowadziło również 3D Realms. Wyjawił to wiceprezes studia – Frederik Schreiber w odpowiedzi na tweeta Bleszinskiego.

Z udostępnionych informacji wiemy, że gra miała się nazywać Alien: Hadleys Hope. Miała to być produkcja nastawiona na kooperację. Gracze mieli łączyć się w zespoły do walki z licznymi hordami ksenomorfów, chroniących swoje królowe. Ważna miała być współpraca i odpowiednia taktyka. Z czasem gracze mieli odkrywać nowe możliwości i bronie do wykorzystania. Frederik Schreiber przyznał, że byli już na dość zaawansowanym etapie przedprodukcji, ale tutaj również namieszało przejęcie Foxa przez Disneya. Ostatecznie gra została anulowana.

Szkoda, bo mam wrażenie, że marka Obcy nigdy nie została w pełni wykorzystana w grach. Co prawda było kilka mniej lub bardziej udanych produkcji, ale ksenomorfy zasługują na prawdziwy hit.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię