Strona głównaKonsolePlayStation 5 kupi aż 6 mln osób w pierwszych 3-4 miesiącach?

PlayStation 5 kupi aż 6 mln osób w pierwszych 3-4 miesiącach?

Hideki Yasuda – analityk rynkowy z firmy Ace Research Institute, opublikował swoje przewidywania na temat konsoli PlayStation 5. Jego zdaniem do marca 2021 roku na całym świecie sprzeda się około 6 mln urządzeń.

Hideki Yasuda jest w Japonii cenionym ekspertem od rynku gamingowego. Dlatego też warto przytoczyć jego opinię. A według tej do marca 2021 roku Sony ma sprzedać aż 6 mln konsol PlayStation 5. Z kolei od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022 analityk przewiduje kolejne 15 mln urządzeń w domach użytkowników. W sumie daje to sprzedaż na poziomie około 21 mln konsol w ciągu pierwszych 13-14 miesięcy. Taki wynik z pewnością byłby niezwykle imponujący i satysfakcjonujący dla Sony.

Analityk jednocześnie wypowiedział się na temat ewentualnych problemów z komponentami. Co prawda przyznał, że rynek pamięci DRAM jest w tym momencie trudny, ale finalnie nie powinno mieć to większego znaczenia. Trzeba jednak przyznać, że analiza została opublikowana jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa, więc od tamtego czasu sporo mogło się zmienić.

Hideki Yasuda jest analitykiem, który zajmuje się rynkiem gamingowym od wielu lat. Pomimo tego pamiętajcie, że to tylko przewidywania i należy traktować je z lekkim przymrużeniem oka.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię