Advertisement
Strona głównaGryAktualnościGracz CS:GO krytykowany za homofobiczną nazwę noża

Gracz CS:GO krytykowany za homofobiczną nazwę noża

Profesjonalny gracz CS:GO – JiaMing ‘DeStRoYeR’ Gu – musiał zmierzyć się z ogromną falą krytyki. W trakcie trwającego jeszcze turnieju Perfect World Asia League Summer 2020 używał on w grze noża z homofobiczną nazwą, co zostało zauważone przez społeczność graczy i komentatorów.

Aktualnie odbywa się turniej Perfect World Asia League Summer 2020. Z perspektywy polskiego kibica nie jest on szczególnie interesujący, w końcu biorą w nim udział tylko azjatyckie zespoły. Jednak pewne wydarzenie sprawiło, że zawodami zainteresował się prawie cały świat Counter-Strike’a. Jeden z graczy używał w trakcie meczu noża z homofobiczną nazwą.

CS:GO – nóż z homofobiczną nazwą

W trakcie meczu między zespołami D13 oraz Invictus Gaming jeden z komentatorów – Jason Kaplan – zauważył, że zawodnik chińskiej drużyny CS:GO (JiaMing ‘DeStRoYeR’ Gu) ma na nożu w grze nałożoną własną nazwę. Niestety, okazała się ona – delikatnie mówiąc – niefortunna. Na broni napisane było „LGBT Slayer”, co należy uznać za wyrażenie homofobiczne. Na zawodnika spadła ogromna krytyka. Niektórzy wręcz domagali się reakcji Valve i surowego ukarania gracza. Kaplan odniósł się do tego na Twitterze, w ostrych słowach krytykując zawodnika Invictus Gaming.

Część fanów uważała, że zawodnik mógł kupić nóż z już nałożoną nazwą i tak naprawdę nie wiedział, co ona oznacza. Wśród Chińczyków brak nawet minimalnej znajomości języka angielskiego nie jest niczym nadzwyczajnym. Wielu graczy do wywiadów używa tłumaczy. Dlatego komentator postanowił bliżej przyjrzeć się sprawie. Okazało się – a przynajmniej tak twierdzi DeStRoYeR, że był to pożyczony skin i już nie będzie więcej przez niego używany. Kaplan jednocześnie dodał, że profesjonalni gracze powinni cechować się wyższymi standardami i tego typu sytuację są absolutnie niedopuszczalne.

Nie wiemy czy gracz wiedział, co oznacza nazwa noża, czy był całkowicie nieświadomy znaczenia słów „LGBT Slayer”. Tak naprawdę niewiele to zmienia. Mleko się rozlało. Zarówno sam gracz CS:GO, jak i organizacja Invictus Gaming nie wydali w tej sprawie żadnego oświadczenia. Wiemy jedynie, że skin z nazwą nie będzie więcej używany. Czy to wystarczy? Oceńcie sami…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDexerto
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię