Strona głównaMobileAktualnościGracze wydali w zeszłym roku 116 miliardów na gry mobilne

Gracze wydali w zeszłym roku 116 miliardów na gry mobilne

Pomimo tego, że gry mobilne przez większość graczy nie są traktowane poważnie, to sam rynek mobilny zarobił w zeszłym roku 116 miliardów dolarów.

Według najnowszego raportu State of Mobile 2022 za rok 2021 rynek gier mobilnych pobił kilka rekordów i zaliczył ogromny wzrost popularności. W zeszłym roku na gry mobilne gracze wydali 116 miliardów dolarów. A łączne wydatki na sklepy z aplikacjami wyniosły 170 miliardów dolarów. Stanowi to 19% wzrost w porównaniu do 2020 roku.

Największy kawałek tortu zgarnął Roblox, zaraz za nim znalazł się Genshin Impact. Z kolei pod względem liczby aktywnych użytkowników pierwsze miejsce zajął PUBG Mobile, Roblox drugie. Dalej było Candy Crush Caga, Free Fire i Among Us.

Zobacz: PUBG: Battlegrounds doczekał się rewolucji. Gra jest dostępna w wersji free to play

Ponadto gracze poświęcili na granie 4,8 godziny dziennie co jest dotychczasowym rekordem. Co minutę pobieranych jest 435 000 aplikacji mobilnych. Wpływy z reklam mogą w tym roku osiągnąć 350 miliardów dolarów.

W innych wiadomościach dotyczących gier mobilnych – Take-Two Interactive, firma macierzysta Rockstar Games i wydawca Grand Theft Auto, nabyła firmę FarmVille Zynga za 12,7 miliarda dolarów. Dla porównania Microsoft kupił Zenimax (Bethesda) za około 8 miliardów dolarów.

Także nie można lekceważyć rynku gier mobilnych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię