Strona głównaEsport200 tys. dolarów zarobił 14-latek grający w Fortnite’a

200 tys. dolarów zarobił 14-latek grający w Fortnite’a

Chcielibyście mieć w wieku 14 lat aż 200 tys. dolarów? Zresztą nawet teraz więkoszość marzy o takich pieniądzach. A właśnie taką kwotą może pochwalić się pewien młody Amerykanin, który gra w Fortnite’a.

Tym 14-latkiem jest Griffin Spikoski, którego część z Was może znać pod pseudonimem Sceptic. Chłopak od kilku miesięcy gra w Fortnite’a i zarobił dzięki temu już 200 tys. dolarów. To między innymi zasługa kanału na YouTubie, na którym ma co prawda tylko 45 publicznych filmów, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu aż 1,1 mln subskrybentów.

Zobacz: Według telewizji to Fortnite jest winny strzelaniny w Nowej Zelandii

Chłopak przyznał, że każdego dnia spędza przy grze około 8 godzin, a w weekendy nawet 18 godzin. Może się wydawać, że to dużo, ale pomimo młodego wieku stał się na tyle dobry, że dołączył do profesjonalnej drużyny esportowej Misfits Gaming. A przypominam, że chłopak ma 14 lat i 200 tys. dolarów na koncie.

Zobacz: Sprawa sądowa przeciwko twórcom Fortnite’a wycofana. Przynajmniej na razie

Oczywiście rodzice zdają sobie sprawę, że taka kwota może być przytłaczająca dla 14-latka. Dlatego też zatrudnili dla niego doradcę finansowego, który pomoże mu rozsądnie dysponować majątkiem. Sam chłopak mówi, że chce odkładać na studia, a w przyszłości kupić też dom.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię