Strona głównaWiadomościHardwareHP zapowiada laptopy z ekranami AMOLED

HP zapowiada laptopy z ekranami AMOLED

To może być sporo zmiana na rynku laptopów. Firma HP zapowiedziała modele z serii Envy i Specter, które będą wyposażone w ekrany AMOLED. Do sprzedaży mają trafić już w kwietniu, także w Europie.

Co prawda nie będą to pierwsze laptopy z ekranami OLED, ale sprawa i tak jest godna uwagi. Oznacza bowiem, że coraz więcej producentów dostrzega korzyści płynące z wykorzystywania takich matryc, a to powinno z czasem doprowadzić do upowszechnienia technologii. Ale przejdźmy do samych laptopów. Co prawda nie są to modele dedykowane graczom, ale świetnie sprawdzą się w codziennej pracy.

Zobacz: Jak najszybciej zaktualizujcie GeForce Experience

Pierwszym urządzeniem jest HP Spectre 15 x360, który został zapowiedziany już na styczniowych targach CES 2019 w Las Vegas. Jednak dopiero teraz trafi on do sprzedaży. Co prawda HP nie pochwaliło się, w jaki dokładnie wyświetlacz zostanie wyposażony notebook, ale do tej pory tylko Samsung zaprezentował odpowiednią matrycę. Dlatego możemy domniemywać, że to właśnie ona trafi do sprzętów HP. Jeśli tak, to będzie on wyposażony w 15,6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 4K 3840 x 2160 pikseli. Matryca ma jasność w zakresie od 0,0005 do 600 cd/m2 i w 100% pokrywa przestrzeń kolorów DCI-P3. Nie brakuje też obsługi HDR10.

Zobacz: Asus potwierdza atak hakerów. Firma udostępnia narzędzie diagnostyczne i kontaktuje się z klientami

Drugim urządzeniem jest HP Envy 15 x360, który (prawdopodobnie) będzie miał ten sam ekran. Oczywiście jest szansa, że ostatecznie do laptopów HP trafią inne matryce, ale i tak ich specyfikacja powinna być imponująca. Już sama technologia AMOLED sprawia, że reprodukcja kolorów czy czas reakcji stoją na bardzo wysokim poziomie.

Ceny nie są jeszcze znane.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAnandTech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię