Advertisement
Strona głównaKonsoleAmazon zdradził cenę i datę premiery PlayStation 5?

Amazon zdradził cenę i datę premiery PlayStation 5?

Na stronie francuskiego Amazona pojawiło się PlayStation 5. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sklep zdradził przy ofercie prawdopodobną cenę i datę premiery konsoli.

Znamy już oficjalną specyfikację Sony PlayStation 5. Wiemy też, jak konsola będzie wyglądać i jakie ukażą się na niej gry, a przynajmniej częściowo. Jednak wciąż pozostaje wiele bardzo ważnych pytań, na której odpowiedzi nie znamy. Najważniejszym jest to o cenę. Wiele osób zastanawia się też, kiedy PS5 trafi na sklepowe półki. Być może obie te informacje zdradziła właśnie francuska wersja największego sklepu internetowego na świecie, czyli Amazona.

PlayStation 5 pojawiło się już na wszystkich wersjach językowych Amazona. To nie powinno dziwić. Konsola została oficjalnie zapowiedziana i wiadomo, że trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Sklepy w końcu wiedzą też, jakie zdjęcia umieszczać przy ofertach. Rzecz w tym, że PS5 i tak nie da się jeszcze zamówić, bo nie znamy oficjalnej daty premiery i ceny. Ale francuski oddział sklepu wyłamał się z szeregu. Przez jakiś czas na stronie widniała zarówno cena, jak i data.

Ile kosztuje PS5 i kiedy trafi do sprzedaży?

Według francuskiego Amazona PlayStation 5 trafi do sprzedaży dokładnie 20 listopada 2020 roku. Taka data nie dziwi. Po pierwsze, wszystkie poprzednie konsole stacjonarne Sony lądowały na sklepowych półach w ostatnich dniach listopada. Po drugie, jest to piątek, więc weekend można poświęcić na zakupy i zapewne stanie w długich kolejkach. Wydaje się, że to termin niemal idealny. Pamiętajcie jednak, że nie są to informacje oficjalne.

PlayStation 5 - cena i data premiery

A co z ceną? Według francuskiego Amazona za PlayStation 5 zapłacimy 499,99 euro. Według aktualnego kursu, który wynosi 4,42 zł, daje to kwotę 2210 zł. Co ważne, według sklepu tyle przyjdzie nam zapłacić za wersję konsoli z napędem Blu-ray 4K Ultra HD. Możemy się domyślać, że wariant bez czytnika płyt będzie jeszcze tańszy. Biorąc pod uwagę wszystkie dodatkowe czynniki, a przede wszystkim wierząc, że jest to prawdziwa cena, w Polsce za konsolę zapłacimy prawdopodobnie około 2499 zł. Ale jeszcze raz powtarzam – to informacje nieoficjalne. Oferta została już zmieniona i aktualnie nie widnieje przy niej ani cena, ani data premiery PS5.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię