Strona głównaKonsoleGry PS5 nie będą obsługiwać PSVR

Gry PS5 nie będą obsługiwać PSVR

Według informacji przekazanych przez Sony gry na PS5 nie będą obsługiwały zestawu wirtualnej rzeczywistości z PS4. Gracze będą musieli czekać na nową wersję PSVR przeznaczonego do konsoli nowej generacji lub grać we wstecznej kompatybilności.

Do niedawna zakładano, ze gry na PS5 będą w stanie wykorzystać istniejący zestaw PSVR. Niestety tak nie jest. Zgodnie z oświadczeniem Sony przesłanym do serwisu UploadVR, gry na PS5 nie będą kompatybilne z dotychczasowym zestawem. Firma przyznała, że żeby doświadczyć takich tytułów jak Hitman 3 z PSVR, konieczne będzie pobranie wersji z PS4, podobnie jest z No Man’s Sky: Next Generation.

Co to w praktyce oznacza?

W przypadku Hitmana 3 oznacza to, że jeżeli chcecie cieszyć się z gry VR, musicie pobrać wersję PS4 na PS5, a nie natywną wersję na konsolę nowej generacji. Chociaż wersja PS4 skorzysta z szybszego czasu ładowania i będzie bardziej stabilna dzięki Game Boost, nie będzie miała ulepszeń wizualnych jakie oferuje PS5. Ostatecznie może być konieczne zainstalowanie dwóch różnych wersji jednej gry, żeby móc grać na VR i tradycyjnie ciesząc się lepszą grafiką.

Na szczęście, zarówno Hitman 3 oraz No Man Sky: Next Generation oferują darmową aktualizację z PS4 do PS5, wiec nie tracimy pieniędzy. To trochę słaba informacja, zwłaszcza, że jakiś czas temu pojawiły się informacje na temat gry VR na PS5. Wydawca gry twierdził wtedy, że nie zamierzają wydać jej na PS4. Wygląda na to, że muszą zmienić plany.

Zobacz: Listopadowy PlayStation Plus zawiera bonusową grę

W rozmowie z Washington Post na początku tego tygodnia szef PlayStation – Jim Ryan wskazał, że jego firma nadal wierzy w wirtualną rzeczywistość i zasugerował, że chociaż technologia ta nie ma jeszcze swojego prawdziwego głównego nurtu, wierzy, że nadejdzie w przyszłości:

Zdecydowanie wierzę, że w przyszłości VR będzie znaczącym elementem interaktywnej rozrywki. Czy to będzie w tym roku? Nie. czy to będzie w przyszłym roku? Nie. Ale czy to nastąpi na jakimś etapie? Wierzymy, że tak.

Wygląda na to, że na PSVR2 poczekamy jeszcze kilka ładnych lat. Teraz musimy zadowolić się grami, które są obecnie dostępne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię