Strona główna Konsole Szef Xboksa jest podekscytowany kolejną generacją konsol

Szef Xboksa jest podekscytowany kolejną generacją konsol

- Reklama -

„Kiedy patrzę na nasze plany na przyszłość, to jestem niezwykle podekscytowany tym, co zamierzamy zrobić w świecie konsol” – takimi słowa Phil Spencerm, czyli człowiek odpowiedzialny w Microsofcie za konsole Xbox, zapowiedział nowe urządzenia dla graczy.

Konsole nowej generacji już powstają – nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości. Na sklepowe półki PlayStation 5 i Xbox Scarlett (po taką nazwą urządzenie jest na razie znane) trafią prawdopodobnie już w 2019 roku. Póki co nie wiemy o nich zbyt wiele, ale Phil Spencer, czyli szef działu Xbox w Microsofcie uchylił nieco rąbka tajemnicy.

– Kocham nasze konsole dlatego, że potrafimy robić wyjątkowe urządzenia. Widzę to dzisiaj po Xbox One X i po tym, jak działają na nim gry. To fantastyczne urządzenie do grania. Kiedy patrzę na nasze plany na przyszłość, to jestem niezwykle podekscytowany tym, co zamierzamy zrobić w świecie konsol – przyznał Phil Spencer w wywiadzie z LevelUp.

Jednocześnie szef Xboxa powiedział, że Microsoft nie ma w planach urządzenia przenośnego. Jego zdaniem przyszłość mobilnego grania została już jasno wyznaczona. Dzisiaj konsolami przenośnymi są urządzenia z systemami iOS oraz Androida. Oczywiście nie wyklucza tego, że w przyszłości Microsoft może stworzyć konsolę przenośną, ale na razie nie jest to w planach.

Spencer wypowiedział się także o strumieniowaniu gier na nasze urządzenia. Jego zdaniem jest to przyszłość grania, ale póki co wciąż odległa. Nie traktuje też tego jako jedyny, obowiązujący model. Strumieniowanie gier ma być jedną z wielu dostępnych możliwości. Szef Xboxa podkreśla, że w świecie graczy bardzo ważna jest różnorodność bowiem jest ona zdrowa dla całego rynku. Project xCloud, który ma pozwalać na strumieniowanie, doskonale ma się w to wpisywać.

Zobacz także: PlayStation 5 i Xbox Scarlett przyczynią się do rozwoju Cross-Play i streamingu gier

Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na nowe konsole. Cały wywiad (w jeżyki angielskim) możecie obejrzeć poniżej:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE