Advertisement
Strona głównaGryAktualnościWiemy czemu GTA 4 zniknęło ze Steama. Chodzi o Games for Windows...

Wiemy czemu GTA 4 zniknęło ze Steama. Chodzi o Games for Windows Live

Rockstar oficjalnie potwierdziło zablokowanie opcji zakupu GTA 4 na Steam i podało przyczynę tej sytuacji. Jak wielu się domyślało, jest nią problem z kluczami i Games for Windows Live.

W oświadczeniu deweloper potwierdził, że “przez Microsoft, który nie wspiera już usługi Games for Windows Live, nie jest już możliwym generowanie nowych kluczy, niezbędnych by sprzedawać grę w obecnej wersji.”

Możliwość zakupu GTA 4 na Steam zniknęła podczas weekendu i wywołała sporo spekulacji na ten temat. Niektórzy myśleli nawet, że to przymiarki do wypuszczenia przez Rockstar własnego launchera. Powód, jak się okazuje, jest jednak bardziej prozaiczny. Games for Windows Live, usługa, z którą Microsoft pożegnał się w 2013 roku powodowała problemy nie tylko Rockstarowi, ale też twórcom takich gier jak Batman: Arkham City i Dark Souls.

Narazie nie wiadomo kiedy GTA 4 wróci na pecety. Póki co wiadomo jedynie, że Rockstar szuka innych opcji dystrybucji gry i podzieli się z graczami informacjami jak szybko to tylko będzie możliwe. Nie wyklucza to więc opcji z własnym launcherem, ale może też oznaczać powrót gry na Steam w zaktualizowanej wersji, która nie będzie wymagać Games for Windows Live. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię