Strona głównaKonsoleGTA 5 uruchomione na oryginalnym Nintendo Game Boy

GTA 5 uruchomione na oryginalnym Nintendo Game Boy

GTA 5 to jedna z największych gier ostatnich lat, więc wpakowanie jej do 30-letniej konsolki wydaje się niemożliwym. A jednak, komuś się udało.

Kiedy chodzi o uruchamianie gier na systemach, na które nie były one pierwotnie projektowane, najczęściej wspomina się o Doomie. Grę id Software przeniesiono już na tyle dziwnych urządzeń, że stało się to już praktycznie memem. Ale o ile działanie takie wydaje się być normalne dla gry, która pochodzi z połowy lat 90 ubiegłego wieku, o tyle postawienie sobie za cel przeportowania GTA 5 na konsolę z późnych lat 80 brzmi już znacznie bardziej absurdalnie.

W wideo umieszczonym na Youtube, Sebastian Staacks demonstruje cartridge z obsługą WiFi, który można umieścić w oryginalnym Game Boyu Nintendo. Dzięki niemu, możliwe jest uruchomienie na konsolce na przykład GTA 5. Oczywiście należy zaznaczyć, że to nie Game Boy uruchamia grę. Poniższy film wszystko dokładnie tłumaczy, a autor dodał też kod, pozwalający sprawdzić działanie gry na własnych konsolkach.

Złudzenie uruchomienia gry na konsoli jest niezwykłe i obejmuje grafiki wyświetlane na zielonym ekranie oraz obsługę przycisków konsoli do sterowania. Oprócz GTA 5, autor był w stanie uruchomić też Crysisa oraz – jakżeby inaczej – Dooma i to z całkiem przyzwoitą liczbą klatek na sekundę.

W swoim czasie, Game Boy był kamieniem milowym branży gier, wręcz fenomenem, który znalazł ponad 118 milionów nabywców na całym świecie. Fajnie, że nadal aktywni są tak oddani mu gracze, a powyższy film każe postawić sobie pytanie – czy znajdzie się sposób, by uruchomić nowe gry na jeszcze starszych systemach? Jednak czymś trzeba się zająć do premiery GTA 6.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameRant
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię