Strona głównaKonsoleHaker Gary Bowser poszedł na ugodę z Nintendo. Zapłaci 10 milionów dolarów

Haker Gary Bowser poszedł na ugodę z Nintendo. Zapłaci 10 milionów dolarów

Kanadyjski haker Gary Bowser mocno odczuje działanie na szkodę Nintnedo, twórca haków do konsoli Switch, zapłaci 10 milionów dolarów. To jednak nie jedyna kara jaką poniesie.

Gary Bowser zapłaci 10 milionów dolarów na rzecz Nintendo of Amercia. Wyrok w tej sprawie zapał wczoraj wieczorem. Jest to jednak zupełnie odrębny proces od federalnego pozwu, do którego przyznał się Bowser pod koniec października. W ramach tamtego procesu musi zapłacić 4,5 miliona dolarów i dodatkowo grozi mu 10 lat odsiadki w więzieniu stanowym.

Zobacz: Halo Infinite zyska więcej trybów PvP jeszcze przed końcem roku

51-latek sprzedawał mody do konsoli, które umożliwiały uruchamianie pirackich gier. Współpracując z firmą Team Xecuter, zajmującą się modchipami, Bowser świadomie i umyślnie uczestniczył w cyberprzestępczym przedsięwzięciu, które łamało zabezpieczenia konsol do gier. Biznes kręcił się od 2013 roku.

W ramach porozumienia federalnego Bowser przyznał, że opracował, wyprodukował i wprowadził na rynek urządzenia do obchodzenia zabezpieczeń, które pozwalały klientom grać w pirackie wersje gier chronionych prawem autorskim, powszechnie określane jako ROMy.

Nintendo od lat ścigało Bowsera, choć w październiku zeszłego roku sytuacja uległa eskalacji, kiedy rząd USA położył Bowserowi zarzuty federalne. Mężczyzna został aresztowany i deportowany do USA po tym, jak został znaleziony na Dominikanie, chociaż co najmniej jeden wspólnik pozostaje na wolności.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię