Strona głównaGryAktualnościPo raz kolejny Sony wyłamuje się ze wsparcia cross-play

Po raz kolejny Sony wyłamuje się ze wsparcia cross-play

Dyrektor generalny nWay, studia odpowiedzialnego za stworzenie Power Rangers: Battle for the Grid, wypowiedział się w sprawie braku wsparcia cross-play dla tytułu ze strony PlayStation. Obecnie wspólnie grać mogą wyłącznie posiadacze gry w wersji na Xbox One, PC oraz Switch. PS4 po raz kolejny bawi się tylko we własnym gronie.

Podczas panelu Pax EAST 2019, Taehoon Kim podkreślił, że Sony ograniczyło zabawę, co szkodzi rodzinom, esportowi oraz trendowi traktowania gier jako usługi.

Zobacz: Ubisoft rozważa wprowadzenie cross-play w Rainbow Six Siege

Ludzie chcą grać ze swoimi przyjaciółmi, ale nie wszyscy posiadają grę na tej samej platformie co ty. Możliwość zrobienia tego jest świetna. Również rodziny lubią grać razem. Jedną z rzeczy, które widzieliśmy w grach takich jak Vainglory czy Fortnie, jest możliwość wspólnego grania, ale przecież nikt nie ma w domu czterech konsol PS4. Tata będzie grał na tablecie, dziecko na PS4, a kolejne dziecko na telefonie. Taki rodzaj zabawy możliwy jest tylko dzięki cross-play.

Potem Kim podkreślił znaczenie dobierania graczy pod względem wykorzystywanego kontrolera.

Inną kwestią jest kojarzenie urządzeń peryferyjnych. Uwzględnienie tego na serwerach i kojarzenie będzie ważne, w zależności od tego, jakiego rodzaju kontrolera używasz. Jeśli używasz kontrolera, musisz upewnić się, że matchmaking łączy cię z innymi graczami, którzy też go wykorzystują.

Cross-play stał się sporym wyzwaniem w branży gier. Pojawienie się darmowych gier online takich jak Fortnite czy Rocket League na wielu platformach zmusiły do rozmów na temat sensu dalszego sensu utrzymywania zamkniętych ekosystemów. Microsoft i Nintendo nie miały problemów z otworzeniem swojej platformy, aby ich gracze mogli bawić się wspólnie. Sony cały czas wydaje się stwarzać najwięcej problemów i bardzo niechętnie godzi się na dołączenie do zabawy.

Zobacz: Twórcy Smite, Paladins i Real Royale zarzucają Sony wsparcie cross-play tylko dla lubianych deweloperów

Nie wiadomo jak w przypadki Power Rangers: Battle for the Grid będzie to wyglądało w przyszłości.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię